MARTAVAL

59.6K 3.4K 2.7K
                  

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

MARTAVAL

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.


MARTAVAL

Palavra.

Hayat; sonu gelmeyen, perdesi hiç kapanmayan sahnelerin oyunu.

İki emaresiz beden.

Ruhları, ilk kan toprağa düştüğünden beri birbirine aşinaydı. Birinin ayak izleri, öbürünün yürüdüğü yollarda gizliydi.

Onlar her seferinde yeni bir oyuna adım attılar. Tekrar, tekrar ve tekrar. Yaşattıkları ruhların her bir santimini zihnine kazıyıp onlarla beraber bir bütün oldular. Başrol de onlardı yönetmen de.

Her yeni perdede binlerce kişilik yaratıp yüzlerce ruhu bedenlerinde taşıdılar. Kendilerini kaybederken yeni bir ruh doğurdular. Bu oyunda başarmanın tek formülü oynadığını belli etmemekti.

Yavaşça, dikkatle ve rolden çıkmadan.

Senaryosunu kendileri yazdıkları oyunun ince ipinde dikkatli adımlar atmak zorundalardı. Yoksa maskeler düşer, her şey biter, gerçek yüzleri ortaya çıkardı.

Gerçek yüzler.

Artık unutmaya yüz tutulan, aynaya baktıklarında hangisini gördüğünü bilmedikleri, onlarca kişiliğe bürünmüş gerçek kimlikler. Kimdiler, bu sefer kimin rolünü oynuyor, hangi ruha can veriyorlardı?

Onlar kim miydi? Bugün sen, yarın bir başkası. Herhangi bir kimlikte ansızın karşına çıkardı.

🎬

İşaret parmaklarımız havaya kalktığında birbirimizi işaret ettik. "Sen!" dedik aynı anda. "Sen menžel'sin!"

Odanın içinde bir perdenin açılma sesi duyuldu. Bu, yeni başlayan oyunumuzun ilk perdesinin sesiydi. Senaryolar yazıldı, oyuncular seçildi, ruhlar beden bulmak için şekil değiştirdi.

İşte şimdi başlıyordu.

Perde kapandığında gerçek yüzünü göster bana,
Ya da oyna bir daha.
Maskeler gerçeği yeniden saklandığında,
İnan, hazırım bir daha kanmaya.

"Hayat bir oyun. Bir planın yoksa onun parçası olursun."

Sevgili seyirciler, oyunun başlamasına dakikalar yok. Uzun bir zamandır oyunun içindesiniz.
İyi seyirler!

🎞

Minik kuşlarım, beni çok başka bir oyunun içinde görüyorsunuz. Kurgu demek istemiyorum çünkü benim gözümde bu kurgu tamamen bir oyun. İçimde beni heyecanla tırmalayan, yazmamı bekleyen sahneler var. Yolumuz kaçıncı perdeye kadar gider bilmiyorum ama ben Eflâl'in yazdıklarını size iletmeye ömrüm yettiğince devam edeceğim. Evet yazarımız, Eflâl Görkem Akdoğan. Onun hayal dünyasının içindeki bir oyunu okuyacağız.

Ve ben size nasıl oynayacağımızı öğreteceğim. Siz ise bana öğrenip öğrenmediğinizi göstereceksiniz. Arkanıza yaslanın, ilk perde başlıyor.

Belki de çoktan başladı.

İyi seyirler!

Buradayım idelirukiye ❤️

25.04.2022

MARTAVALHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin