merhaba, 
öyle içimden geldi bir şeyler yazıyorum. bayadır kafamda kurguluyodum ama hiç kelimelere dökeyim gibi bir niyetim olmamıştı. başarabilirsem, siz de beğenirseniz ne ala ^^

Son birkaç günde fazlasıyla denk geldiğim (her iki kitabıma da) gelen yorumlar dolayısıyla şöyle bir açıklama yapmak istiyorum:

Ben kitaplarımda kadın karakterlerin hayatlarını işliyorum. Kadınların hikayelerini... Kimsenin arkasından gitmeyen, aşkından ölse bile bir erkeğe tamah etmeyecek, her zaman ve her koşulda kendini herkesin önüne koyacak kadınların hikayelerini. Bu size doğru gelir ya da gelmez, rahatsız olan kitaplarımı okumak zorunda değil, bırakabilirsiniz.

Aşk, benim nezdimde bir kadının o klasik kurgulardaki gibi kapılıp kendini bırakması gereken bir duygu değil. Çünkü kadınsan hiçbir zaman bir erkek kadar güvencen olmayacak.

Bu yüzden iki kitabımda da (hatta üçüncüsü de böyle olacak) mesleği ve aşkı iki yanda olan kadın her zaman mesleğini seçecek, kendi hayatı ve aşkı iki yanda olan da önce kendi hayatını yola koyacak. Hayatta hiçbir şey tek yönlü değil.

Bu size bencillik gibi gelebilir. Hep söylediğim gibi, düşüncelerinizi ve yorumlarınızı çok önemsiyorum. Eğer rahatsızlık duyuyorsanız hiçbir kitabımı okumak zorunda değilsiniz.

Yakın zamanda kitaplarımın başına bir TW (tetikleyici uyarısı) koyacağım. Kadın karakterlerim sizi tetikleyebilir, bencillikleriyle rahatsız edebilir. Bu durumlarda kitabı bırakmanızı tavsiye ederim.

Okuduğunu için teşekkür ederim, iyi günler diliyorum hepinize.
  • JoinedDecember 1, 2019


Last Message
aycildirmisim aycildirmisim Jun 09, 2024 05:59PM
Bir Çift Deniz 10. Bölüm yayındaaaa. İyi okumalar 
View all Conversations

Stories by sapsik
Bir Çift Deniz by aycildirmisim
Bir Çift Deniz
"Adın ne senin?" "Eyşan," diye çıkıştım. "Haftalardır bana böyle sesleniyorsun ya iş...
+11 more
Sığınak by aycildirmisim
Sığınak
Senden başka gidecek yerim yoktu ama sana gelecek cesaretim de yoktu. Yine de nereden kaçarsam kaçayım hep sa...
Sevgili Komutanım  by aycildirmisim
Sevgili Komutanım
Boşanmalarının bir yıl üstünden tekrar aynı time atanan iki askerin hikayesi. - Egemen hızlı ve sinirli adım...