Element

Element

267K Reads 14.2K Votes 13 Part Story
Alya Öztanyel By alywithdw Updated Jul 04

Gerçek ailemi hiç tanımadım. Ben doğduktan kısa bir süre sonra beni bir yurda bırakmışlar. Ne bir not,ne bir iz. Sosyal hizmetler beni bir koruyucu aileden diğerine vermeye başlayalı on yedi yıl oldu.
On altı yaşımı doldurduğum günün gecesi serinlemek için gecenin bir yarısında herkes uyurken havuza girmiştim. Suyun altında nefes alabiliyordum. Korktum ve kimseye söylemedim fakat günler geçtikçe bendeki değişimleri gizlemek gittikçe zorlaşmıştı.

Ailem beni doktor olan bir aile dostuna götürdü fakat doktor hayatında hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığını ve sanki bir kusur, bir hastalıkmış gibi çözümü olmadığını söyledi. Bunun üstüne koruyucu ailemle birlikte bu sırrı saklamaya devam ettik. Doktora gittiğimiz o günden beri bir yıl geçmişti ve ailem her geçen gün benden daha çok uzaklaşmıştı. Onları suçlayamazdım. 
''Senin ne olduğunu biliyorum,biz buraya ait değiliz,'' diyen çocuğa güvenip onun verdiği adrese gittim. Benim gibi bir sürü gencin bulunduğu adeta bir element okuluna gelmiştim. Burada Ateş,Su,Toprak ve Hava olmak üzere dört ana dala ayrılıp benim daha henüz kabullenmeyi bile başaramadığım güçlerini kontrol etmeyi öğrenen bir sürü genç vardı.

Eğer bu okulda olmayı kabul edersem, üvey ailemi ve arkadaşlarımı da geride bırakmak zorunda kalacaktım. Bir daha onları asla göremeyecektim. Normal ve sıradan hayatımın alışkanlıklarından hemen vazgeçebilecek miydim?

Kafes'e, ait olduğum yere gitmeli mi bu şartları kabul etmeli miydim?
Ben kararımı verdim. İşte benim hayatım, asıl o gün başladı.


*(Avatar, Divergent, Hunger Games, X-Men, Gece Evi Serisi, Percy Jackson, The Mortal Instruments, Wizards Of Waverly Place karışımımsı olan ama şahsen o kurgulara bir şeyler eklerken zevk aldığım bir hikaye.) 

Alya Öztanyel

yagmur_gibi yagmur_gibi Sep 08
The Mortal Instruments diyince insanın okuyası geliyor djdnxn
Az19261 Az19261 Oct 30
Yine lisede kötü çocuklar bu artık fazla klasik değil mi
Arkadaslar çok guzel bir kitap yazıyorum özel olarak bir yazarinda onayladığı özel bir kitap ilk kitabim yeni baslanildi
namizep namizep Jun 07
Fantastik bir dünyada romantizme tanık olmak isterseniz hikayeme beklerim :)
               https://www.wattpad.com/267097555
- - Jul 08
Bende aşk konusunda yazılar yazıyorum.Ölmek mi dediniz? Bana mı seslendiniz? adlı kitabımı okumanızı tavsiye ederim.
               https://www.wattpad.com/user/okkoadam
               İyi okumalar.
Of daha yeni 5 Element kitabındaki Claire etkisinden çıkmışken, hikayenin Clara ile başlaması ayrı bir ironi 😂