prolog

247 21 4
                                        



Letištní hala v Paříži je dnešním dnem obzvláště plná. Lidé se míhají po všech stranách a netrpělivě čekají, až se bude moci nastupovat do letadla. Někteří sledují prosklenými okny, jak na letišti přistává jedno letadlo za druhým. Jiní si v klidu čtou na sedačkách.
Ani žena s krátkými černými kadeřemi není výjimkou. S jednou nohou přes druhou sedí na krajní lavičce a nijak se nenechává vyvést z míry malým dítětem, které si hraje na místě vedle ní. V rukou drží tablet a zaujatě čte nějaký článek v něm.

Malý hošík, nemohlo mu být víc jak pět let, přejel s malinkým autíčkem po její noze, za zvuků imitující vrčení motoru. Jeho matka jej okamžitě okřikne. „Muriciusi, nech slečnu na pokoji a omluv se jí." Její francouzština ostře prolétne halou, ovšem zanedlouho se vrátí pohledem zpět k rozevřeným novinám. Na titulní straně je velkým nápisem napsáno: 'Levandulový zloděj znovu udeřil.'

Mauricius přestane a zklamaně se posadí zpět na místo. Nakonec prstíkem poklepe na paži slečny a s tichým hláskem se omluví. „Promiňte."

Slečna si položí přístroj na kolena a podívá se na něj. „To je v pořádku." Odpoví jemným hlasem a perfektní francouzštinou.

Malý kluk to bral zřejmě jako pobídnutí ke konverzaci a tak pokračoval dál. „Co to čtete?" Zeptal se.

Rty slečny se zvlní do lehkého úsměvu. „Jeden velmi zajímavý případ." Odpověděla a tablet uschovala do kabelky, která jí ležela u nohou. Pomalu se zvedla a připravila si do ruky letenku. V tu chvíli se otevřely dveře a cestující mohli nasedat do letadla. Slečna se sehnula pro kabelku a malému klučinovi ještě stačila podotknout. „Píše o tom doktor John Watson." Pak už vykročila přímo do letadla, které mířilo do Anglie, do Londýna.

Dle informací na letence se usadí na sedadlo číslo 25. Je to u okénka. Letadlo je za nedlouho připraveno k odletu. Žena se připoutá a a letadlo se pomalu vznese do výšin. Necelou půl hodinu na to se na letiště za hlasitého houkání sirén dostaví několik policejních aut, avšak to už je letadlo dávno pryč z jejich dosahu. 


~~~~~~~~~~~~~~~
Jak se zatím líbí začátek? Je to jen krátký prolog, ale i tak toho o budoucím ději prozrazuje víc něž dost. Snad se bude líbit.
Budu ráda za každý vote a komentář. :) 

~Giselle

Voleur de lavande [Sherlock fanfiction]Stories to obsess over. Discover now