Kapitél~ 1

21 4 1
                                        


Det var bare en uke igjen på skolen til sommerferien startet?..


DRIIIING, DRIING, «Ååh!» stønnet jeg. Jaja det var vell bare og komme seg på skolen, var jo bare noen dager igjen til sommerferien. Jeg dro meg opp av senga, og gikk inn på badet, der satte jeg håret opp i en slags Donut og tok litt mascara på øynene. Jeg likte ikke overfladisk sminke, likte og se naturlig ut. Etter jeg hadde sminket meg og ordnet håret gikk jeg og fant noen klær.

Da jeg kom ned stod mamma og laget pannekaker, ¨

«God Morgen vennen» sa hun. «God Morgen Mamma», smilte jeg tilbake.

Jeg satte meg ned på stolen og begynte og spise. «Jeg kommer litt sent hjem i dag, sikkert i 11-tiden, så du får gå innom matbutikken og finne deg noe å spise til middag» sa mamma til meg, «Ja, okei», smilte jeg. Jeg tok på meg skoene og gikk til skolen.

Da jeg kom til skolen så jeg Adrianna eller Ade som jeg kaller henne, stå utenfor døren inn til skolen. Hun er da bestevenninnen min. «Heey, Babe!», ropte Ade. «Hey du!», smilte jeg tilbake. «Jeg er helt alene hjemme i dag, så hvis du vil kan du komme bortover å se en film eller noe?» sa jeg til Ade, «Yes, jeg kommer!» smilte hun. Vi gikk inn på skolen og klokken ringte. Jeg hadde gym i første time, så var vell egentlig greit. Jeg gikk jo på cheerleading, så beveget meg mye.

Da det ringte ut til friminuttet pustet jeg lettet ut. Jeg gikk ut i gangen og så Ade komme springende mot meg, «Maaria!», ropte hun. «mh, ja?», svarte jeg. «foort, kom ut!», sa Ade og vinket med hendene i retningen mot døra ut i skolegården. Jeg gikk ut i skolegården og så mange folk som sto og ropte, heia! Heia! «Hahaha, ser visst ut som om kjæresten din Maria, blir banket opp!», sa en gutt til meg og smilte. Da jeg kom bort til «slåsskampen», som det så ut som, ble jeg sjokkert.

«Hva faen?!», ropte jeg da jeg fikk se hvem det var som sto i «ringen»... Jeg pustet ut og sukket, jeg trodde virkelig visse mennesker kunne vær litt mer voksen. Jeg trodde visst feil.

......

Første del ut, hva synes dere? Gjerne kommenter blir utrolig glad:))

Pleas Not Again Donde viven las historias. Descúbrelo ahora