işew wexta dil u hatıra (bu gece kalp ve hatır zamanı

462 55 190
                  

(Wek zinarek li seremin ketiye tim hişemi dice mina ji dilemin singamin dere ew ci hale wusa niha ez evindar bum)

(Sanki kafama bir kaya çarpmış aklım tümüyle gidiyor .sanki kalbim göğüsümden çıkacak nedir bu hal  ben şimdi aşik mı oldum)

*Roni...

Mardin'in en yüksek yerine çıkıp bağırıp  ağlamak istemişti ama kuaförde düğün için hazırlanıyordu.ama inatçı güçlü bir yapısı vardı baş edecekti kendisine rağmen kalbine deyil biliyordu ,

Bu adam onun ruhuna işlenmişti.sol gözünden bir yaş damladı.derlerki sol gözden düşen yaş kalpten gelirdi

roni,nin kalbi ağlıyordu.nasil olurdu yillarca gerçek aşkı aramış ve. Bulacağına inanıyordu bulduğunda çok büyük bir aşk yaşiyacakti  bırak birini sevmeyi dönüp bakmamişti kalbi izin vermemişti belki Ömer'i beklemişti ruhu eşini bulagina inanıyordu e şimdi nasıl olurdu yillarca hayali olan aşkı yerle bir olmuştu.

matemi vardi sanki üzgündü sesi çıkmıyordu kendine yedirmedi Ömer'i sevmeyi benliği inkar etsede ruhu Ömer,e kapılmıştı.unuturmuydu bilmiyordu aşkını bulmuştu bulduğu gibi kaybetmisti.

kendini ve aşkını nasıl olurda oyuncak ederdi böyle bir adamın elinden ona ağır gelen gerçekler vardı biri birgün severse  güzelliği için benliğini sevsin istiyordu olduğu gibi ama Ömer her güzele bakan. Bir adamdı bu gerçek ona ağır geliyordu kabul etmeyecekti gerekirse kalbini susmayi öğrenecekti deli gonlu sevmişti ama karşındakinin aşkı yalandı

Eli ayağı titredi.kalbi sıkışıyordu mutluluktan atan kalbi ,

şimdi açıdan sıkışıyordu nefes almak bu kadar zor olmamaliydi hem ne yaşamışti ki ne sacmalikti gerekirse Ömer'i seven ruhunu asacakti.ama yine Kendi onun elinde oyuncak etmeyecekti.ne demişti.

ömer Dilan aşık oldum demişti oysa. Roniye Mardin'e turna gelmedi ama turna gözlü kız geldi.elini tutmuştu gözlerine bakmıştı derinlerine ne yani bu kadar yalancimiydi."kabul etmem ." dedi kısık bir sesle öfkesi büyüktü en çok kendine kızıyordu nasıl anlamadi niyetini .

Ömer Ağa onu tavlamak için duygulariyla oynamıştı" Kabemi yıktın" dedi.kimsenin duymayacagi bir şekilde

*Ömer kabesini yıkmıştı.bide yolda yaptıkları vardı serseri gibi alay etmişti roni gelemezdi böyle şeylere Kendini yem etmezdi kimseye gerekirse ruhunu asacakti kalbini terbiye edecekti susmayı görecek unutacakti ama Ömer'in burnundan getirecekti önce.

Dilan birden roniye" Ömer dün beni sormuş  hivdaya"

* hivda Ömer'in hala kızıydı Urfa'da yaşıyordu Ömer onu  tanıyıp hakkında bilgi almak istemişti ama dilanin deyil Dilan sandığı roni,yi merak etmişti Dilan demişti Ömer   hiwdaya anlatmıştı kuzeni dilani ama anlatırken Ömer sanki roni,den deyilde başka birinden bahsediyordu kalbi öyle hissetmisti yabancıydi  onun kalbine bu kadın oysa o roni,ilk gördüğü gibi aşık olmuştu anlamıştı bunu tanımak istemişti sevdasını turna gözlü güzel kızı ama Ömer'in bilmediği roni,yi Dilan sanması Dilan demişti*

* xebat adı dilandi bu kızın.ama deyildi roni,ydi roni rezerandi..

hiwda" hiç Ömer'i böyle görmedim" demişti dilana

*kızın agzi kulaklarındaydi*
" nasıl olurda birkes bile baktığını görmedim ki Ömer'in baktığını"

* aslında Ömer ona hiç bakmamisti. Ömer roni yi dilan diye biliyordu tanımak için  kaç soru sormuştu o bile.bilmiyordu bu gerçekler ron,in yüreğini sıkıştırdı*

*Ömer'i tabiri caizse eşşek sudan gelinceye kadar dövmek istiyordu.boyle bir durumun içinde ne işi vardı roni,nin genç kız sustu.

dilan "e tabi anladı benim gibi birini bulamaz tabi sorar sence neden sormuştur."

MalapaşeHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin