1, bölüm tanıtım...

2.3K 117 178
                  

("Heger tü ji yeki hesbiki dibe gerek tu eşkere beji .."

("Tü hes ne ki ji dibe tü beji yani dibe ki her tişt bı dile safi be")

("Eğer birini seviyorsan açikca söylemelisin")

("Sevmiyorsan da söylemen gerek yani herşey gönülden olmalı )

Okumadan önce yıldıza basın lütfen 😁🫠😍❤️‍🩹

* Önce bunu belirtmek istiyorum yaşamış gercek hayat hikayesi okuyacaksınız

*Keşke filmlerde ki gibi kitaplarda ki gibi istediğimiz gibi hayatımızı şekillendire bilsek ama bazen bazı şeyler kaderdir kaderin önüne de geçilmiyor. mutlu olsak ve hayatımızı istediğimiz gibi yazıp çizsek çok güzel olmazmiydi ama öyle deyil işte .. gerçekler acıdır .. vesselam..ilk kitabim o yüzden herşeyiyle bana ait..

Bazı sevdalar yarım kalır tıpkı insanlar gibi mahşerde tamamlanır .o güne kadar sevenlerin ruhları ölür ... ruhunu öldürmesen yaşayamassin... Nefes alan bedenle yaşarsın..ne bir heves nede bir mutluluk amaçların bile amaçsiz artık ..

bazı günahların affı olmaz kurtuldum sanırsın ama mahşerde ortaya çıkacağı günü bekler ......

çünkü bazı günahların bu dünyada hesabı sorulmayacak kadar büyük.*

Evin den ...

" ben ziyan olduktan sonra ne olduğu ne olacağının ne önemi vardı ki ne yapmıştım ben ne günah işlemiştim oysa ben beratı yıllarca beklenekten hiç usanmadim sevmek, günah mı günah evet bu coğrafyada da günahti olsa başım gözüm üstüne varsin günahimiz sevmekten olsun ailemin Bir yanlışı bütün hayallerimi

Doğrularımı götürdü. bizim doğrumuz neydi ki ben onu bile unuttum .... Af edermiyim .. bilmiyorum Allah affetmez bu zulmü.kalbimde af etmeyecek ziyan olan sevdam af etmeyecek her şeyi geçtim sevdiğim adam için af etmeyeceğim hiç kimseyi"

Yazardan...

*Berat ne yapsın evin,e sevdasına kavuşamadı evini amcasının oğluna verdiler zorla ... yaşanır mı bununla o da bilmiyor nasıl yaşanır... Berat çok ağladı çok acı çekti çok kes ölmek istedi ama sevdiği kadından utandı çünkü o daha çok yanmıştı "

Roniden ..

" Ben roni rezeran bin kalbim olsa birini vermem dediğim adama daha ilk görüşte kim olduğunu bilmeden aşik oldum deyil bin kalbim bir kalbimi verdim..keşke bin ömrüm olsa hepsini Ömer'i sevmek için harcardım benim sevgim öyle böyle değil bu sevmeler kalbime çok fazla Ömer kalbimin sana.hissettiklerinden aklım korkuyor ..."

Yazardan..

Roni Ömer'i başkalarından duydukları ile yargıladi oysa roni daha Ömer'i görmemişti bile yıllardir ..yolda görse tanımazdı. Oysa Ömer,in yüreği zaten yaralıydı göstermezdi.. yarasını sevdiği kişiye kıydı roni sonra da kendine kıydı .. Ömer'i ne kıymış roni kendine kıymış çok mu ?

kıymak sadece ölüm değildir.

bazı şeyler ölüm gibi... Ama kimse ölmez ..

İlk başta insan en çok sevdiği kişiden vazgeçmez mi,?

*Ömer ilk görüşte turna gözlü kıza aşık oldu ... Oysa Ömer daha onu görmeden benim işim olmaz dememiş miydi*

roni,yi görünce "Mardin'e turna gelmedi ..ama turna gözlü kız gelmiş" dedi.. Ömer

.*bu coğrafyada en güzel aşk,lar en güzel sevdalar yaşanır ama en acısıda bu coğrafyada yaşanır belki o yüzden güzeldir kadın neydi kadın en değerli hazine olarak gösterilirdi ama ilk zorlukta o hazine harcanırdı..........

aşk utanılması saklanması gereken bir şey mi?

saklanır aşklar gizle yaşanır sevdalar Mezopotamyada bir erkek ve bir kadın açık açık görüşemez kadının namusuna laf gelir ve biz namusumuz için gerekirse ölecek insanlarız .sonra millet ne der değil mi?? Ne sevdalar gömüldü bu Diyarlarda ne sevdalar yaşandı gizli saklı

Ömer ile turnası roni,yi evin ve berati,serhat ,ın hayatlarını konu alicaz ve bir çok konu geçecek..
Başka karekterlerimiz de olacak hepsi gerçek hayat hikayesi sizden tek ricam bol.bol. yorum ve beğeni bekliyorum ❤️❤️.... *

MalapaşeHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin