"Kaza"

11K 886 255
                  

*

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

*

Tek elim direksiyonun üzerinde dururken diğer elim, vites kolunun üzerindeydi.  Yanı başımda ki Jimin ise , aynadan kendine bakıyor saçını düzeltiyordu.

Sıkıntıyla yanaklarımı şişirip, bir soluk bıraktım. Jin Hyung'u beklerken ağaç olmuş, köklenmiştim. Fakat hala evden çıkmamıştı. Delirmek üzerindeydim. Sürekli böyle yapıyordu.

"Nerede kaldı bu mal? Patlayacağım şimdi!" dedi Jimin homurdana homurdana. Sarı tutamlarını, alnının üzerinden çekip yan tarafına doğru attı. Fakat bir tutamı inatçı olmalı ki, tekrar alnına düştü.

"Kesin ojeleri daha kurumadı!" dedi Somi, arkadan iki koltuğun arasına yaslanırken. Kafasını cama doğru çevirmiş, Jin Hyung'un evden çıkmasını bekliyordu. Ki daha fazla beklemeden, apartmanın girişinde beliren Jin Hyung'la içli bir soluk bıraktım.

Sonunda, evden çıkmayı teşvik edebilmişti.

Arabaya bindiğinde bütün bakışlar onun üzerindeydi. Siyah dalgalı saçları tel tel alnına dökülüyor, taktığı güneş gözlüğünü saçlarının arasına geçiriyordu. Dolgun dudaklarında ise şeffaf glossu vardı.

"Sür şoför, sürde şu bitli mahalleden bir an önce kurtulalım" diyip, bulunduğum koltuğun tepesine elinin ayasıyla vurduğunda, kahkaha atamadan duramadım. Aynı şekilde diğerleri de bana eşlik etmiş, kıkırtılarımızı arabanın içine hapsetmiştik.

El frenini indirip, vitesi boştan alarak arabayı çalıştırdığımda Jimin, telefonunu arabaya bağlıyordu. Son ses şarkı açarak, biraz araba gezisi yapacaktık. Favori aktivitelerimizden biriydi.

"İstek şarkı?" diyip arkasına döndü Jimin. Bende vitesi dörde alarak hızımı biraz attırdım ve gözlerimi yolda tutmaya devam ettim.

"Nasıl olsa istediğimiz şarkıları açmayacaksın niye soruyorsun ki?" dedi Somi. Ses tonu, bu durumdan rahatsız olduğunu belli ediyordu.

"Doğru, açmayacağım" diyip önüne dönen Jimin, piç bir şekilde kıkırdadığında, parmaklarını telefon ekranın üzerinde kaydırdı. Ve anında, arabanın içine bilindik bir şarkı ritmi yankılandı.

"Sia, Diplo - Genius"

Şarkıyı söylemeye başlayıp, tek düze dans ettiğimizde hepimiz, yarım ağız kahkahalar atıyorduk. Jimin garip garip hareketlere giriyor, bir an twerk atacak diye korkmadan edemiyorduk. Ben ise şarkının ritmine göre gaza basıyor, şarkı yavaşlayınca ayağımı hafifçe gaz pedalından çekiyordum. Resmen arabayla birlikte dans ediyorduk. Garip bir huy edinmiştim.

Carmilla/ Taekook Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin