Пролог. «Я є частина коду»

29 1 0
                                    

— Що за...

Варто було тільки відкрити двері магазину ключем та вимкнути сигналізацію, що пронизливо вищала біля вуха, як перед полем зору молодого працівника висвітлилась наступна картина: розбиті вщент вітрини, розкидані навсібіч товари. Деякі неонові вивіски на стендах з мобільними пристроями різко блимали, підтверджуючи власну несправність. Ймовірно, здохли батарейки.
Але яке ураганище мало пройтись за вчорашній день по магазину, аби довести його до подібного стану?!

Продавець-консультант перевірив, чи стоять на місці смартфони. Спокійно видихнув, побачивши пристрої на місці, без подряпин та ознак пошкоджень. Бос би його прибив, якщо бодай один телефон зазнав би непоправних втрат. Що ще гірше, Бос звільняє з роботи без можливості повернення назад та без жодних виплат тих, хто краєм ока не помітив крадіжку одного зі смартфонів. Власника не так цікавили прибамбаси по типу навушників чи годинників. Врешті решт, вони не коштували практично ні копійки, у порівнянні зі смартфонами.

На них і заробляли консультанти. Система зарплатні відбувалась наступним чином: за день варто продати хоча би 3-4 мобільних девайса. До того ж, консультант мав розпинатися як тільки міг про послуги, що надаються в їхньому магазині (ясна річ, не безкоштовні). Якщо вдалося «заговорити зуби» клієнта в отриманні тієї чи іншої послуги, до загальної суми заробітку надходило 45 фунтів стерлінгів за кожен товар. За день при покупці трьох товарів можна було отримати 135 фунтів, і працівник за цілий місяць міг отримати великі гроші.

Звісно ж, не все так просто. Були дні, коли потенційних бажаючих отримати смартфон не зʼявлялося. Були дні, коли втомлені та розлючені клієнти забирали товар без послуг та налаштувань і платили лише за сам товар. А були дні, і вони здавались найгіршими — коли жоден покупець не ступив ні кроку в торгову точку. В робочі години. І Босу це все не подобалося.

Хоча... Чарльз всеодно звільниться. Він це відчув одразу як нога ступила у цей несподіваний безлад. В магазині звʼязку та техніки «Дзвінок», що знаходиться в центрі одного з розвинутих міст Британії, було пошкоджено майно вартістю в мільйони фунтів стерлінгів!.. Він вже уявляв у голові, як подібні рядки викарбувані чорним по білому в місцевій газеті. Вже наперед бачить шарпкі погляди дорослих та насмішки малих. А найгірше – це уявляти реакцію Боса та решти колег на його факап. Чарльз влип у величезну халепу, яка буде йому коштувати дорого.

АСИСТЕНТWhere stories live. Discover now