☾YiğitHan Erkul☾
*Kitap ye.
*Müzik oku.
*Çikolata dinle
☾Mezarsız Ölüler ☾
Zafer, asla mahvolduklarını zannedenler tarafından kazanılamaz...
-
İdealler yıldızlar gibidir.
Onlara belki ulaşamazsınız ama bakarak yönünüzü tayin edebilirsiniz...
-
"Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir."
-
"Millet sevgisi kadar büyük sevgi yoktur. Kurtuluş Savaşı'nda benim de milletime ettiğim birtakım hizmetler olmuştur zannederim. Fakat, bunlardan, hiçbirini kendime maletmedim. Yapılanın hepsi milletin eseridir dedim. Aranacak olursa doğrusu da budur. Mazide sayısız medeniyet kurmuş bir ırkın ve milletin çocukları olduğumuzu ispat etmek için, yapmamız lazım gelen şeylerin hepsini yaptığımızı ileri süremeyiz. Bugüne ve yarına bırakılmış daha birçok büyük işlerimiz vardır. İlmi araştırmalar da bunlar arasındadır. Benim arkadaşlarıma tavsiyem şudur: Şahsınız için değil fakat mensup olduğumuz millet için elbirliği ile çalışalım. Çalışmaların en büyüğü budur."
-
"Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir. Çünkü Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Ve çünkü, Türk milletinin yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müspet ilimdir."
---
-卐 ϜϓſϞ 卐-
☾Jöh-Pöh Kardeştir☽
---
  • Ankara, Turkey
  • JoinedAugust 31, 2016Last Message
yigithannerkull yigithannerkull Dec 18, 2016 10:51AM
GELİYOR Mezarsız Ölüler Kitabı Efsane Oluyor Efsane Gelicek Takipte Kalın
View all Conversations

Stories by YiğitHan Erkul
Mezarsız Ölüler by yigithannerkull
Mezarsız Ölüler
Amerikada Araştırma Merkezindeki Hiç hesapta olmayan bir deney sonucu oluşan kıyamet sonrası Virüsten etkilen...
ranking #956 in zombi See all rankings
Mitoloji Hakkında Herşey (BİTTİ) by yigithannerkull
Mitoloji Hakkında Herşey (BİTTİ)
Mitoloji Hakkında Herşey Türk Mitolojisi-Yunan Mitolojisi-Roma Mitolojisi- Mitoloji hakkında bilinmeyenler i...
ranking #73 in mitoloji See all rankings
1 Reading List