Deruni" demek içten, derinden ve ruhtan demektir. İşim, derin mevzular... Gezmeyi çok severim ve gezdiğim yerleri haritada işaretlerim. Kâh konuşur kâh susarım. Eğer ortamda muhabbet varsa bir sodayla da sarhoş olurum. Paraşütle atlamaktır tutkum. Uçağın kapısından atlarken uçağın kanatlarındaki yusufçuklara selam çakarım ve bir sonraki günümü merak ettiğimden yedek paraşütü sımsıkı tutarım. İçinde bulunduğun balon düşecek mi, diye beklerim. Hayata göz kırpar, yaşama dil çıkarırım. Dans etmeyi bilmem dans etmeyi bilmeyenlerle. Halay başı tey tey!..
Almanya sokaklarında Alman yaşlı amcalara "Selamünaleyküm!" der, selamı yaygınlaştırırım. Süper İngilizcemle Alman pastasını tarif eder, alamadan dönerim. Hollanda sokaklarında bisikletler çarpmasın diye "Düd düd!" derim. Otelde kalmaktansa sahile çadır açar, sabahın ilk ışıklarında denize dalarım. Sinemada duygusal komedi tercihimdir. Marvel filmlerinin perde arkasını izlemeyi severim. Hafta içi süper negatif enerji yüklenir ve yedek bataryasız dolaşırım. Hafta sonlarında deri değiştirir gibi kimlik değiştiririm. Dağcılık kulüplerindeki yürüyüşte en sonda yürürüm. Amacım sondan birinci olmak değil, belki biri ruhunu (para da olabilir) düşürür de bulurum diye. Varoluş kitabının arasına parayla ayraç yaparım. Parayla işim olmaz. Bir gülüşe, iki tatlı söze de kanarım. Yüzerken boğulmam; doging stildir, stilim... Resim çizmeyi severim. En son çizdiğim mavi at, dalgalara meydan okurken üstümü ıslattı.
"Neredesin?" diye sorduklarında kendimi bile takip edemediğimden koordinatlarımı veririm ve "Gelin, beni alın!" derim. Ânım ânıma uymasa da anılarla doludur yüreğim. İtalyanca bilmesem de işaret dili ile ifade ederim sevgimi.
Kitaplarımı oku, yorum yap, beğen ve selam çak!
En çok sevdiğim ekol Anadolu Ekolü'dür. "Made in Turkish Psiko". İçindeki deliye iyi davran!
Dünyanın gösterişli halleri, yapmacık ve çıkarcı insanları çekmiyor dikkatimi Bana bir parça yüreği güzel, samimi insanlar lazım.
  • JoinedFebruary 6, 2015


Last Message
psikohane psikohane Mar 14, 2019 09:31PM
GÖKKUŞAĞINI İSTİYORSAN YAĞMURA KATLANMALISIN
View all Conversations

Stories by psyhince
Adı ilgi by psikohane
Adı ilgi
İlgi için ilgilen.. Sevgi için sev.. Tabelaları doğru okur doğru görürsen istediğin yere gitmek daha kolay ol...
Psy Sinema by psikohane
Psy Sinema
Hayata yön veren sinema filmleri Danışana ve psikoloğa atfen bir yayın psy aslında psychology yani psikolojin...
Bağımlı Değilim by psikohane
Bağımlı Değilim
madde bagimliligindak kurtulmak icin veya madde bagimlisi olmamak icin nelere dikkat edilmeli ve neler yapilm...
ranking #137 in bağımlılık See all rankings