bircennetdelisi

Bir annenin kızına sarılıp ağlaması kadar zordu bu hayat. 

bircennetdelisi

https://www.wattpad.com/story/155079785?utm_source=android&utm_medium=link&utm_content=story_info&wp_page=story_details_button&wp_uname=bircennetdelisi&wp_originator=IjbQFfJvJyw%2Fs5jqsGrRVWQgZwKQxIGQIjLnp%2FMNu31E25YL0cM5jhddk1nok15unU8s8iSQzpOWE%2BQ%2BkJumFSW3Hqfz54rhwPN%2FZxPUkB1jzHdEUSobchVkn3zjwDdr
     
     Yıllardır yazmak istediğim ama bir türlü sonunu getiremediğim ilk eserimin final bölümü yayınlandı.(yazmaya 15 yaşında başlayıp, 21 yaşında bitirebildiğim bir eser.)
     Bir şeyi yarım bırakmak hiç benlik değildi. Ancak sonunu bilemediğim bir kitabı neredeyse yarım bırakacaktım, son anda kurtardım. 
     Baktım ki hayatımda bir çok olumsuzluk, beni hayal kırıklığına uğratan olaylar yaşadım, dedim ki kendi kendime bu kitabın sonunu sende olmasını isteyipte olamayan ne varsa olsun yapıp bitir. 
     Öyle de yaptım. Her hikaye mutlu sonla bitmiyor evet ama ben bu kitabı benim istediğim şekilde bitirdim. En azından bu yönden içim rahat:) 

bircennetdelisi

29 Ekim ne mi oldu? 
     Hilafet yıkıldı. Yani Allah'ın kanunlarını değiştirdiler. Tekke ve zaviyeler kapatıldı. 
     Padişah ve halife ülkeden kovuldu. 
     Ezan türkçeye çevrildi. 
     Medreseler kapandı. 
     İslam harfleri kaldırıldı. 
     Camiler depo ahır haline getirildi. 
     İslam takvimi kaldırıldı. 
     Cuma tatili pazar günü olarak değişti. 
     Padişahlar ve din büyükleri düşman gibi lanse edildi. 
     Kâbe arabın, bize Çankaya yeter denildi. 
     Dini kıyafetler yasak edildi. 
     Giyenlerde idam edildi. 
     
     ŞİMDİ NEYİ KUTLADIĞINA DÖN BİR BAK!!
     
     

bircennetdelisi

"(Onların bir ekin gibi güçlenip çoğalması örneği) kafirleri öfkelendirmek için verilmiştir..."
     Tevhidin varlığı kafirler için hoşnutsuzluk sebebidir. Tevhid ehlinin çoğalması, ayette anlatıldığı gibi güçlenmesi ve toplumda görünmeye başlaması öfke sebebidir. 
     Zira müşrikler, tevhidin güç kazanöasının anlamını çok iyi bilirler. Onlar için tevhidin güçlenmesi; şirkin yeryüzünden silinecek olması, şirkten kaynaklı imtiyazların son bulması, şeriat karşısında herkesin eşit olması, zengin ile fakirin aynı safta omuz omuza namaza durması, aynı sofrada yemek yemesi, paradan para kazanma tefeciliğin son bulması, fahşa ve münkerin izalesi... anlamına gelmektedir. Bu sonu düşündükçe öfkeden kudururlar. 
     Onlar; muvahhidleri yok saymış, alaya alıp küçümsemiş, hapsetmiş, sürmüş, öldürmüştür. Buna rağmen muvahhidler güçlenmiş ve çoğalmıştır. Tüm çabalarının boşa gitmiş olması onları öfkelendirir. Allah'ın (cc) bu sözünden anlamalıyız ki: Bizler güçlendikçe, sayımız arttıkça, düzen ve disiplin içinde ilerledikçe rahata ermeyecek, daha zor günlerle karşılaşacağız. Biz güçlendikçe Allah düşmanları öfkelenecek, İslam'a ve ehline karşı daha büyük hile tuzaklar kuracaklardır.