Nazywam się Rafał Lewandowski. Urodziłem się w 1990 roku w Bełchatowie. Skończyłem studia z socjologii zarządzania i organizacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 2010-2015 prowadziłem „Artystyczny Bełchatów" - blog poświęcony lokalnej twórczości. Trzykrotnie (w latach 2012, 2013 i 2015) byłem stypendystą artystycznym Prezydenta Miasta Bełchatowa.

W 2010 roku opublikowałem pierwszą powieść "Efekt motyla". Później wydawałem kolejne: "Koncert słów", "Nieodwzajemnione uczucie", "Bonus", "Zbrodnia w BTW" i cykl "Niema trylogia" ("Niemy", "Blok", "Dziedzic"). W 2020 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się antologia "Stulecie kryminału", w której znalazło się jedno z moich opowiadań - "Śmietnik".

Od 2016 roku pracuję w jednym z wydawnictw, gdzie zajmuję się przede wszystkim redakcją, korektą i pisaniem rozmaitych tekstów (m.in. na okładki), a także selekcją zdjęć oraz konsultowaniem projektów graficznych. W ciągu tych kilku lat brałem udział w opracowaniu prawie 500 publikacji o różnorodnej tematyce. Wśród nich były książeczki dla najmłodszych, bajki, książki aktywizacyjne, słowniki, encyklopedie, albumy o podróżach, zwierzętach, samochodach i wiele, wiele innych.

Oczywiście uwielbiam czytać, zwłaszcza kryminały i thrillery, ale nie ograniczam się tylko do tych gatunków. Do grona moich ulubionych autorów należą m.in.: Jo Nesbø, Harlan Coben, Håkan Nesser, Katarzyna Puzyńska i Olga Rudnicka. Jednak nie można spędzić całego życia za biurkiem lub na kanapie, więc w wolnych chwilach także biegam i uprawiam tai chi.
  • Bełchatów
  • JoinedApril 25, 2023Last Message
Rafal_Lewandowski Rafal_Lewandowski May 22, 2024 03:53PM
Sylwetka doskonała - dzisiaj premiera książki! Moja poprzednia powieść była wydana aż dziewięć lat temu. Po tak długiej przerwie czuję się trochę tak jak przed debiutem, towarzyszą mi podobne nadzie...
View all Conversations

Story by Rafał Lewandowski – pisarz&korektor
Sylwetka doskonała PREMIERA: 22.05.2024 r. by Rafal_Lewandowski
Sylwetka doskonała PREMIERA: 22.05...
Uwielbiana przez klientki instruktorka fitness zostaje zamordowana. Ktoś udusił ją gumą do ćwiczeń. Z opowiad...