Ben kimim?
Ben bir kitap tutkunuyum. Ben bir amatör yazarım.
Her cumartesi gecesi ay ışığı şu titrek sokak lambalarının aydınlattığı bina dolu sokaklardan damlarken, uykumdan mürekkebime bir parça bulaştırarak hayal gücümün el verdiğince sayfalara satırlar döşeyen, alelade biriyim.
Kitapların içindeki küçük dünyalara o kadar kaptırdım ki kendimi, o satırlardan kafamı kaldırdığımda insanların ne kadar anlamsız davrandığını düşünüyorum bazen. Sonra tekrar kafamı çeviriyorum elimdeki mücevhere, diyorum ki bunu yazan da bir insansa, nasıl oluyor da bana bunları düşündürebiliyor?
Ruh gibi geziniyorum etrafta, sadece gülen bir ağız ve pek konuşmayan bir dilden ibaret yaptıklarım. Sevdiğim şarkıları mırıldanışlarımı sadece yalnız başınayken işitebiliyor kulaklarım.
Küçük bir sır, herkesten gizli tuttuğum bir defterim var. Çünkü o defterin içinde gizden çok uzak birçok resim ve yazı var. Benden bir parça taşıyan sözler, şiirler; ruhumun yansımasından oluşan çizimler, daha doğrusu karalamalar ve ben varım o defterimde.
Şşt, sessiz ol! Kapa gözlerini ve hayal kur şimdi. Biz insanların yapabildiği en mükemmel şey bu, onu hisset, bırak parmakları ruhunda gezinsin.
"Kulaklarım, ruhumun kanat sesinde," der ya Necip Fazıl, sus ve dinle ruhunun kanat çırpışlarını. İyi hissettirecek, biliyorum. Çünkü ben de sürekli aynısını yapıyorum.
Unutmayın; kendi gökyüzünüzde hangi yıldızın parlayacağına siz karar verirsiniz.
•İsmimin kullanıcı adımla bir alakası yok.•
  • Türkiye, İzmir.
  • JoinedAugust 27, 2014

Last Message
AdaliaAlyssa AdaliaAlyssa Jul 31, 2016 11:15AM
***Soran çok oldu, yeni bölüm ne zaman?Yarından sonraki gün, yine her bölümle aynı uzunlukta fakat fazlasıyla heyecanlı bir bölüm yayınlayacağım! 
View all Conversations

Story by Kitap Düşkünü
AURORA  by AdaliaAlyssa
AURORA #16 in Science Fiction
Özel güçlere sahip 12 insanı başka bir gezegene sürgün etmek ve onları bunun bir sürgün olduğundan haberdar etmemek, işin en kolay kısmıydı. Fakat her şeyin bu kadar karmaşık hale geleceği kimse tarafından bilinmiy...
1 Reading List