Abimin Fedaisi

Abimin Fedaisi

3.4M Reads 174K Votes 62 Part Story
Şevval Yelen By sevval_yelen Updated Aug 10

Emir'in otobüsünü beklerken Alin'e baktım. Kendini sıkıyor, ayağının birini sürekli yere vuruyordu. Sanırım Emir'in karşısında ağlamak istemiyordu. Yolcuların otobüse binmeleri söylenince hepimizle vedalaştı Emir. Bana sarılmışken kulağıma "Alin sana emanet kardeşim." dedi. Alin'e sarıldığında ikisi de gözlerini kapattı ve ikisi de dişlerini sıktı. Emir Alin'in saçlarını öptükten sonra güldü. Kısılan gözlerinde bir damla yaş akarken aynı anda Alin'in de gözünden yaş aktı. İkiside birbirinin gözyaşlarını sildiler.
  "Üzülme!" dedi Emir.
  "Ne üzüleceğim ya! Rahatlayacağım. Başımda karışanım olmayacak." derken içini çekiyordu Alin.
  "Sen merak etme. Ben peşine fedailerimi taktım. Boşuna sevinme. Her adımından haberim olur." diyen Emir zorla gülüyordu. Şu an alaya vurmasalar eminim ki ikisi de ağlardı.
  "Hmm. Baş fedaide Aliş mi?"
  "Yok Barın." dedi Emir bana bakarak.
  
  ***
 
 "Çiçekler her zaman kokar, her zaman onları koklayabilirsin ama sen öyle değilsin. Her an yanımda değilsin, her an kokunu duyamıyorum." dedikten sonra kaşlarını acı ve öfkeyle daha çok çattı. "Yanımdayken başka koku almamamı sağlar mısın?"
 Bu... Bu duymak istediğimden çok daha fazlasıydı. İçime çektiğim nefesin her zerresi aşkken karşımda duran mavi gözlü ufaklığım beni kendine daha çok aşık ediyordu. Bu kadar güzel sevilir miydi? Sevilse bile ben hak edebilir miydim o sevgiyi?
 Gözlerim aşkla dolmak isterken dişlerimi sıktım ve gözlerine bakarak onu doyamadan seveceğimi anlatmak istedim. Yıllar geçsin, torunlarımız dahi olsun, ben bu kıza doyamayacaktım. Ben ufaklığımı sevmeye doyamayacaktım, onun tarafından sevilmeye doyamayacaktım. Biz birbirimizi doyamadan sevecektik.
 "Ömrüm boyunca başka koku almamamı sağlar mısın?"
 
 


23\05\2017 - Genç kız Edebiyatı 1.'si.
 

Kapak tasarımı MelDarcan'a aittir.

deryabilir11 deryabilir11 11 hours ago
Eğer sürekli aynı klişe aşk hikayelerini okumayı bırakırsan benim eğitim sistemini eleştirdiğim hayatın gerçeklerini yazdığım kitabıma bir göz at
bir_masal_yeter bir_masal_yeter 5 days ago
Yazım kurallarına uyman çok iyi çünkü kitap yazıp da bu tip şeyleri atlayan çok var :) bende yeni bir kitap yazıyorum ilk kitabım Bana Hayal Kurmayı Öğretir Misin ? diye deli zannedilen bir kıza uzanan yardım elini anlatıyor daha ilk sayfamı yazdım akarsan mutlu olurum:)
EcemSuren EcemSuren 4 days ago
Arkadaşlar rica etsem kitabım olan ''Lise Günlükleri'' ne göz atar mısınız?Severseniz de oy ve yorum atar mısınız?Şimdiden teşekkürler.
Aleyo_17 Aleyo_17 6 days ago
Bu hikayeye'de bakar mısınız? çok severek ve merakla okuyacağınızı düşünüyorum. :) https://www.wattpad.com/story/99909483-sembol
murateksii murateksii Aug 07
Yetimhanede büyüyen üç küçük çocuğun acıklı hikayesini anlatan kitabım MAHAR'I incelermisiniz acaba 😊 👋 Tanıtım bölümüne bakmanız kitabı istemsizce okumanıza neden olacaktır 😊 👋
KbraSevindi KbraSevindi Aug 08
En iyisini yap farkına varma mallll 
               Boşver in bee kim 2. Aleynayi ister tovbeee havasından geçilmez at ağızlı 😂😂😂😂