Το βιβλίο μου "Σιωπηλές Κραυγές" κυκλοφορεί σε ηλεκτρονική μορφή από το carmelasbooks.com σε συνεργασία με το μη κερδοσκοπικό οργανισμό StrongMe - το κίνημα για την πρόληψη & την καταπολέμηση της έμφυλης βίας. Τα Έσοδα του βιβλίου θα δοθούν για την ενίσχυση της δράσης του κινήματος. ΠΕΡΙΛΗΨΗ Δεν είναι όλα τα όνειρα ανεκτίμητης αξίας. Για κάποια το τίμημα τους είναι πολύ ακριβό. Τρεις γυναίκες. Τρεις διαφορετικές ιστορίες. Ένας συνδετικός κρίκος. Η Μαριάννα εγκαταλείπει την σχολή της κρυφά από τους γονείς της αναζητώντας την μεγάλη ζωή μέσα σε χάρτινα όνειρα. Οι υποσχέσεις που έρχονται στο δρόμο της δεν είναι ποτέ αρκετές για να της φέρουν όλα όσα επιθυμεί βαθιά να πραγματοποιήσει. Η Μάρθα είναι ακόμα πολύ νέα για να πάψει να ελπίζει. Χάνεται μέσα στα παιχνίδια του μυαλού της αναζητώντας απαντήσεις για μία λάθος επιλογή. Μουσκεύει τα όνειρα της με δειλία και η σιωπή μένει αλώβητη στο πέρασμα όλων αυτών των χρόνων καταπίνοντας τα πάντα. Η Άννα - Μαρία ζει με αναμνήσεις. Από εκείνες που έχουν την τάση να δικαιολογούν τα πάντα. Πίσω από τα δικά της όνειρα ακροβατεί μονάχα ένα τεράστιο «γιατί». Πώ