Pytania i odpowiedzi

1.8K 97 95
                                    

Wszelkie dodatkowe informacje, które nie zostały objaśnione w regulaminie, pojawiać się będą tutaj. Zapraszamy do zamieszczania pytań w komentarzach.

Pytanie 1.

Zakładając, że ktoś zgłosi prace użytkownika w kategorii dodatkowej, ale on nie będzie chciał brać udziału w konkursie z różnych przyczyn, można bez problemu anulować/podważyć takie zgłoszenie? 

Odpowiedź 1.

W każdej kategorii dodatkowej zamieszczona została informacja, że w takim wypadku prosimy o informację, a zgłoszenie zostanie usunięte.

Pytanie 2.

Czy można zgłaszać książki, które są dopiero zaczęte (mają np. jeden, dwa rozdziały), aczkolwiek są aktualizowane na bieżąco?

Odpowiedź 2.

Nie trzeba zgłaszać tekstu już teraz. Przyjmujemy zgłoszenia do końca czerwca. Zależy nam na tym, by rozdziałów było dość, byśmy mieli podstawę do oceny.

Pytanie 3.

Jeśli kontynuacja nie wymaga zapoznania się z pierwszą częścią, można ją zgłosić?

Odpowiedź 3.

Jeżeli znajomość nie jest wymagana, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Pytanie 4.

Czy zbiory shotów też przyjmiecie?

Odpowiedź 4.

Nie przyjmujemy szotów ani zbiorów szotów.

Pytanie 5.

Czym jest oceniana „wiedza fachowa"? Chodzi tu o wiedzę z zakresu pisarskiego warsztatu?

Odpowiedź 5. 

Tutaj głównie odnosi się do wiedzy autora potrzebnej do prowadzenia fabuły. Np. jeśli autor porusza sprawy kryminalne, to czy w opowiadaniu występują pojęcia związane z pracą policji, czy wydarzenia faktycznie miały miejsce. Jeśli np. to opowiadanie historyczne, to czy faktycznie nie zostały pomylone daty, epoki, czy autor wykonał research do swojej pracy.

Pytanie 6.

Czy można zmienić zgłoszenie.? Chodzi mi o zmianę opowiadania, które chce zgłosić.

Odpowiedź 6.

W związku z tym, że praca jest weryfikowana od przyjęcia zgłoszenia (pod względem zgodności z regulaminem konkursu i Wattpada) i specjalnie pod nią jest szykowany formularz oceny dla jurora, nie przyjmujemy zmian zgłoszeń. Prosimy o przemyślane decyzje.

Pytanie 7.

W zgłoszeniu użyłam innego określenia, niż te podane w opisie kategorii. Czy jest to błąd?

Odpowiedź 7.

Nie jest to błąd. Podaliśmy tylko przykładowe oznaczenia.

Pytanie 8.

Czy od razu, jak się zgłoszę, moja praca zostanie oceniona, czy może po 30. czerwca?

Odpowiedź 8.

Dopiero po 30 czerwca.

Pytanie 9.

Czy w opowiadaniu jakiś wątek może dotyczyć ff? Chodzi mi o to, że na przykład w opowiadaniu jest mowa o Star Wars, ale kategoria pracy jest inna, to można ją zgłosić?

Odpowiedź 9.

Jeśli, przykładowo, dwójka bohaterów lubi SW i dzieli się spostrzeżeniami, nie ma problemu.

Pytanie 10.

Jeżeli ktoś pisze fantasty i na przykład spotykają postać z jakiegoś fandomu?

Odpowiedź 10.

Jeśli piszesz autorską historię, w której pojawią się znane postaci (z książek, filmów, celebrycie itd.), ale NIE odgrywają one ważnej roli, są epizodem, kreacją świata, możesz się zgłosić.

Pytanie 11.

Dlaczego tak właściwie wypełnienie zgłoszenia wymaga zalogowania się do Google, skoro formularz nie zbiera informacji, kto wysłał które zgłoszenie?

Odpowiedź 11.

Zalogowanie do konta Google jest wymagane z dwóch powodów: każdy może wysłać tylko jedno zgłoszenie oraz daje to możliwość powrotu do zgłoszenia i jego edycję, gdy po chwili autor uzna, że popełnił błąd i chce coś zmienić. W innym wypadku edycja byłaby niemożliwa, ktoś mógłby dublować zgłoszenia i tym samym doprowadzić do jego anulowania.

Pytanie 12.

Czy i kiedy praca do konkursu miałaby być opublikowana na profilu?

Odpowiedź 12.

Turniej bierze pod uwagę wszystkie autorskie prace wattpadowe (oprócz one-shotów), mające wystarczającą ilość rozdziałów, by mogły zostać rzetelnie ocenione. Nie bierzemy pod uwagę daty publikacji (nie licząc jednej z kategorii dodatkowych), byle do końca czerwca.

Pytanie 13.

Ile rozdziałów musi mieć książka żeby została przyjęta.

Odpowiedź 13.

Wszystko zależy od tego, jakie są długie i co jest w nich zawarte. Trzeba pomyśleć, byśmy my, jury, mieli podstawę do oceny. Nie ma ustalonej granicy liczby rozdziałów, ale wierzymy w to, że autor nie zgłosi samego prologu. To odbieranie sobie szansy na równą walkę z pozostałymi opowiadaniami.

Turniej Osobliwy | 2020Where stories live. Discover now