Bölüm 002 "zehir"

19 1 0
                  

Loş bir otel odasında yatağın kenarına ilişmiş otururken, hemen karşısında duran paha biçilmez tablonun nasılda basit bir hediyeymiş gibi paketlendiğini düşünüyordu adam. 

Duvardaki televizyonda dönen haberlere dalgın dalgın baktı kısa bir müddet. Hava durumu sağanak yağıştan bahsederken dikkatini daha da çok verdi televizyona.

Odanın bir köşesindeki çalışma masasının üzerinde küçük ilaç şişelerini dizmiş diğer adama döndü.

"Biraz acele et hadi" diye gergince söylenip ardından mırıldanarak bir takım küfürler döküldü ağzından.
"Lanet şeyi bir an önce yapta çıkalım artık buradan"

Diğer adam hiç oralı olmadan dikkatle elindeki şırıngayı ufacık ilaç tüpüne sokmuş hassas miktarda sıvıyı şırıngaya çekiyordu. Elindeki şırıngaya işaret parmağıyla bir iki fiske vurup içinde hava kabarcığı olmadığından emin olduktan sonra yatağa yaklaşıp oturan adamın kolunu kavradı.
"Derin bir nefes al lütfen" dediğinde zaten şırınganın ince iğnesinden o yakıcı sıvı adamın kolundaki damardan vücuduna yayılmaya başlamıştı.
Kurye diye adlandırdıkları bu adam acıyla buruşturduğu yüzünü doktor kılıklı sıska olana dönüp "Bu defa çok fazla yaktı. Her zamanki yaptığın değil bu." dedi ve cevap bekler gözlerle doktorun yüzüne  baktı.

Doktor kuryenin gözlerini kontrol ederken yine o can sıkıcı ağır ve sakin tavrıyla cevapladı "Bu defa bir hafta sürecek. Farklı bir karışım ama bana güvenebilirsin. Bir hafta süren olacak"

Doktor çantasını toparlarken kurye aceleyle kalkıp paketlenmiş tabloyu alarak kapıya yöneldiği anda sendeledi. Elindeki paket yere düşünce doktor kendinden hiç  beklenmeyecek bir çeviklikle bir kaç adımda adamın yanına koşup yakasından kavrayarak duvara sertçe yasladı. "Sen ne yapıyorsun aptal herif. Bunun başına birşey gelirse bize ne yaparlar biliyor musun!" diye bağırırken yerdeki paketi işaret ediyordu.

Kurye adamın ellerini savuşturup hiç bir şey söylemeden paketi yerden alıp kapıya yöneldi. Çıkarken duraksayıp arkasını dönmeden" Bir hafta sonra görüşürüz doktor" dedi ve gözden kayboldu.

Yayımlanan bölümlerin sonuna geldiniz.

⏰ Son güncelleme: Aug 22, 2019 ⏰

Yeni bölümlerden haberdar olmak için bu hikayeyi Kütüphanenize ekleyin!

Sokak OteliHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin