Prolog

117 7 0
                                        

Takže, já jsem...já jsem.... Kdo vlastně jsem? Nad touto otázkou vždy zavírám oči a přemýšlím.

Kluk určitě ne, i když bych si to tak moc přála. Kluci můžou tolik různých věcí. Třeba jezdit na koni, nebo střílet z luku a nebo když je fakt dobrý, může být válečníkem. Na rozdíl od holek. Ty hlavně dělají práce v domácnosti, nebo suší bylinky, připravují mastičky a podobně.

Odkud vím co smí kluci? Odpověď je snadná, protože mi to vždy vypráví můj bratr Ched. On pracuje na zámku jako strážný. Vždy když se vrátí domů mě učí různé věci. S ním se cítím jako kluk.

Ched není můj jediný sourozenec. Mám dalších sedm bratrů a dvanáct sester. Ched je nejmladší z kluků, ale i tak už je nesmrtelný. Já jsem zase nejmladší z holek, ale nesmrtelná pořád nejsem.

Nesmrtelnost se dostává při osmnáctém roku života. A já mám zatím jen dvanáct.

,, Suzine, běž rychle pro vodu snů.''
,, Už jdu mami"
,,Neříkej mi ,mami'"- odpověděla mrzutě.
,, A proč?"- docela mně tím vystrašila.
,,Protože..."- začala

AronelStories to obsess over. Discover now