Eu, Emma, o fata de 16 ani implinit astazi, 13 august, marti, mergeam cu masina. Tata a luat carnetul de sofer acum 3 luni... inca imi era frica. Eram in masina cu mama, tata, si fratele meu, Ron.
Tata s-a uitat in oglinda retrovizoare. Vorbea ceva cu mama. La un moment dat, mama ne spune:
Mama(M): Copii, va rog sa stati jos, aplecati!
Ron(R): Ce s-a intamplat?
Ron era fratele meu mai mare: avea 27 de ani si il iubesc enorm.
Tata(T): Se pare ca ne urmareste cineva!
Eu(E): O doamne! De ce ne-ar urmari cineva?
M: Se apropie, Arthur!!
T: Stai calma, Petunia. Cu siguranta o sa ne lase in pace.
Dar nu ne lasa in pace. Ferrari ul negru tot venea dupa noi. Voiam sa vad mai bine, sa vad cine ne urmarea.
M: STAI JOS, EMMA!
Dar era prea tarziu. Masina a accelerat si a izbit masina Familiei Ganger. M-a proiectat prib parbiz, apoi la 3 metri departe de masina.
Am mai auzit doar ultimele cuvinte ale mamei si ale lui Ron:
M: NU SE POATE! NU SE POATE! CINEVA SA CHEME AJUTOR!
R: Te rog mai rezista putin...
Am incercat sa mai stau cu ai mei. Nu am putut. Si asa am murit eu.
