Annemle o da arkamızdan geliyorlardı . Miraç'ın buğrayı çıkarması zor olmuştu .O yüzden zaman zaman kaybetmiştik . Tam kapıdan çıkıyordum ki Silah sesi duyuldu ...

Ellerimi kulaklarıma kapatıp yere çömeldim . Gözlerimden yaşlar süzülürken tek düşündüğüm Deniz'di.. Dizlerim yere değerken ağzımdan tek çıkan şey

'Deniz..' oldu ...

'Ha-yır ha-yır o-la-maz ' bu derken başım bir sağa bir sola sallanıyordu . Oturduğum yerden kalmamıştım .. Kalkamamıştım ..

Miraç koşarak yanıma geldi. Kollarımdan tutup beni savurduğunda ben onu göremiyordum bile..

'Eylül iyi misin ! Sana diyorum Eylül kendine gel !'  dediğinde ben halen kendimde değildim . Hiç bir şey hissetmiyordum . Yaşadığımın tek kanıtı gözlerimden akan yaşlarımdı ..

'Bu ol-maz olamaz dimi ? Ola-mazz.. Hayırr beni bıra-kamaz ' dediğimde hızlıca ayağa kalkıp koşmaya başlamıştım ..

'Eylül dur gitme oraya ! ' diye bağırıyordu Miraç arkamdan . Umurumda mıydı ? Hiç sanmıyorum ..

Odaya girdiğimde beynimden vurulmuşa döndüm ..Yerde kanlar içinde yatan beden bu olamazdı .. Hafif adımlarla o bedenin yanına gittiğimde ellerini bana uzatıyordu .. Kanlı ellerini bana uzatıyordu .. Annem kanlı ellerini bana uzatıyordu ..

Dizlerimle yanına çöktüğümde gözümden akan yaşlar yüzüne gelmişti.. Ellerini sıkıca tutup yüzüme dayadığımda gülümsedi.

'Anne . Dayan .. Ne olur .... ' dediğimde bir şeyler fısıldıyordu ..

Deniz yanıma çömelip başımı omuzuna dayayıp 'Özür dilerim benim yüzümdendi.. Benim önüme atladı ... ' dedi.. Duyduklarım karşısında başımı omuzundan kaldırdım .. Deniz de ağlıyordu ..

'An-ne s-en ne yaptın ..' dediğimde sesim giderek kısılıyordu .. Ellerim titriyor sanki bedenim bir ateşin içinde kavruluyordu ..

'İlk defa se-senin için bi-r şey yap-tım  kı-kızım ' dediğinde başımı tuttuğum ellerine yasladım ..

'Konuşma anne .. Yorma kendini.. Seni kurtaracağım .. Deniz ambulansı arasana ! ' diye bağırdığımda annem ellerini ellerimden çekip bir elini dudağımın üzerine koydu .. Bir eliyle de göz yaşlarımı sildi..

'Be-nim için ağ-l-a-ma Ey-lül ..Be-n se-ni en sev-di-ğin in-sandan ayı-r-dım ' dediğinde ellerini tekrardan tutup yanağıma koydum ..

'Sus anne duymak istemiyorum hiç bir şey .. Nerede kaldı bu ambulans ! ' dediğimde annemin gözlerinden akan yaşlar düşüyordu dizime ..

Elimle yaşlarını sildimm ..

'Ey-lül ba-ban ..'  dediğinde Miraç lafını tamamlamasına izin vermedi.

'Lütfen bunu yapma ..' dediğinde başımı kaldırıp Miraç'a baktım ..Onun da gözleri dolmuştu .. Elleri titriyordu ..

'Ar-tık za-ma-nı gel-di.. Sak-layamam böyle ölemem ... ' dediğinde annemin yüzünü okşadım ..

'Hayır .. ölmek yok anne ..Ne olur dayan .. ' ..

'Ey-lül baba-nı ben öldür-düm .. '  dediğinde ellerim çaresizce yere düştüler ..

'Ne ? ' dediğimde giderek annemden uzaklaşıyordum ..

'Öz-ür di-lerim ... ' dediğinde gözleri yavaş yavaş kayıyordu ..

Omuzlarından tutup deli gibi sarsıyordum .. Hıçkırıklarım boğazımda düğümlenirken tek gördüğüm annemin kapanan gözleriydi..

'Hayırrrr  ..Kalkkkk .. Ölemezsin ... Kalk diyorum sana ...Anlat her şeyi.... Beni böyle bırakamazsın ... ' dediğimde Deniz beni omuzumdan çekip kaldırdı .. Kendisine dayayıp elleriyle saçlarımı okşadı ..

İçimdeki SenBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!