4. Milyen a jó wattpados profil? #wattpad

80 14 14
                                    

Ebben a részben néhány javaslatot fogok nektek mutatni, hogyan tehetitek vonzóvá a wattpados profilotokat, elvégre egy szépen összerakott főoldal könnyebben maradásra bírhatja az olvasókat, mint mondjuk egy üres vagy hiányos profil.

1. Háttér

Valamilyen hátteret szerintem mindenképpen érdemes beállítanunk. Talán a leghasznosabb, ha már ebből is kiderülnek dolgok az írásainkról vagy arról, hogy milyen más közösségi média platformokon vagyunk még jelen. Én például mindig az aktuális legújabb regényemről szoktam összerakni egy montázst, ami tartalmazza a borító egy részét, egy rövid idézetet és néhány oldalt egyfajta beleolvasóként.

Persze azért tegyük hozzá, hogy Wattpadra nem egyszerű megfelelő hátteret készíteni, főleg, ha precízen akarjuk pozicionálni a képet. Máshonnan vág le asztali gépes nézetben különböző nagyításoknál, máshonnan mobilról, és hamar azon kaphatjuk magukat, hogy egy rémálom a kép megszerkesztése, ha azt szeretnénk, hogy mindenhol jól mutasson. :D Persze ha nem akarunk vesződni, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy csak valami egyszerűbb hátteret csinálunk, ami leginkább jellemez minket, majd azt töltjük fel, és aztán ahogy esik, úgy puffan.

2. Profilkép

Ahogy hátteret, úgy valamilyen avatart is érdemes beállítani. Ez persze lehet bármilyen tematikájú, cicás, könyves, profilképes, amit csak szeretnénk, a lényeg, hogy ne a Wattpad alapértelmezett képei maradjanak kint, vagy gmailes regisztráció esetén a nevünk kezdőbetűje.

3. Név

Ide kitalálhatunk bármilyen jól hangzó nevet, illetve magát a felhasználónevünket is meg tudjuk változtatni. Ha komolyabban is szeretnék foglalkozni az írással, akkor azért érdemes olyat kitalálni, amivel nem válunk közröhej tárgyává. Nekem például az első felhasználónevem BundásAlpaka volt, de amint újabb és újabb regényeket kezdtem el írni, hamar rá kellett jönnöm, hogy mégiscsak le kellene cserélni ezt a nevet. Persze vicces meg jópofa, de akárhogy is, komolytalan. :D

4. Bemutatkozás

A bemutatkozáshoz mindenképpen írjunk valamit: itt kifejthetjük nagy vonalakban, hogy miért kezdtünk el írni, milyen zsánerben alkotunk, és milyen műveink készültek el eddig, de persze bármi mást is megemlíthetünk, amit fontosnak találunk. Emellett én az aktuális legújabb regényemmel (jelenleg ez A Balatonon is túl) kapcsolatban mindig szeretek kitűzni legfelülre egy rövid mondatot, hogy megérkezett xy regényem, hátha valakinek olvasni támadna kedve. A bemutatkozás aljára érdemes lehet valamelyik közösségi média felületünket is csatolni linkként.

5. Üzenőfal

Az üzenőfalon tudjuk tájékoztatni a követőinket az újdonságokról. Ezt a funkciót érdemes kihasználni, ugyanakkor fontos, hogy megtartsuk a mértékletességet. Leginkább a műveinkkel kapcsolatban tegyünk ki információkat vagy magunkról is adhatunk helyzetjelentést, hogy milyen írásunk várható, min dolgozunk éppen (meg persze a karácsonyi és egyéb jókívánságok is beleférnek). Amit NE csináljunk: ne tegyük ki a mindenféle magánéleti problémáinkat, hogy milyen szar napunk volt a suliban/munkában, hogyan utasított vissza a szerelmünk, meg hogy végre meglett a kettes töriből. Ezek senkit sem fognak érdekelni, csak azt érjük el, hogy kikövessenek minket. Persze az megint más, ami az írói személyünkkel kapcsolatos, pl. ha válságban vagyunk és segítségre lenne szükségünk. A posztok számát is érdemes limitálni: én a regényfeltöltési csúcsidőszakban is heti kettő, maximum hármat szoktam kitenni, ennél több szerintem már zavaró lehet másoknak. Napi három announcementet lehet egyébként kilőni, de szerintem még a minden nap egy is sok tud lenni, szóval, ha nem akarunk mások idegeire menni, akkor csak pár naponta, és akkor is lényegre törően posztoljunk. :)

6. Történeteink sorrendezése

Ezen túl sok magyarázni való nincsen, természetesen érdemes olyan sorrendbe rakni az irományainkat, amennyire szeretnénk, hogy olvassák őket. Ha van egy új történetünk vagy egy nagy kedvencünk, az mehet felülre, míg a kezdetlegesebb alkotásainkat nyugodtan tehetjük a lista végére. Ha egy régebbi történetünket frissítjük, akkor persze érdemes lehet valamennyi időre felülre tenni, hogy kapósabb legyen.

7. Olvasólista

Talán ez az a rész, aminek kevésbé van jelentősége a profilunk szempontjából, ugyanakkor egy szépen rendszerezett olvasólista mindig jobban és igényesebben mutat, mintha csak mindent egybeömlesztünk az alapértelmezetten adott „BundásAlapka olvasólistája" nevű gyűjteménybe.

–––

Végig is mentünk a profilon és a fő részein, és bár ezek mind apróságok, ha úgy vesszük, de az összképen egy csinos profil szerintem mindig sokat tud dobni, na meg másoknak mégiscsak ez alapján alakul ki egy képe rólunk, legalábbis azoknak, akik még nem ismernek minket korábbról innen-onnan.

Ti mit szerettek kitenni a profilotokra? Írjátok meg kommentben! :)

A következő rész időjárással kapcsolatos lesz, amiben elsőként arra fogok kitérni, hogy honnan érdemes tájékozódni és honnan nem. Ha értesítést is szeretnétek kapni, helyezzétek a kötetet a könyvtáratokba. 📖

Legyen szép napotok! :)

Tippek tárházaWhere stories live. Discover now