Egyszer régen, még mikor mamám testvérével és szüleivel élt, nem sokkal a 2. Világháború után történt az eset, hogy mamám kistestvére "hükte hükte" felkiáltásokkal ingerelte a kertben vascölöphóz kötözött kis barikájukat. A mamamám aki éppen a mosással tevékenykedett a házban egy teknő mellett, egy sikításal megfűszerezett pillanatban csak az ajtó becsapódását hallotta, no meg persze húga szakadatlan ordítását, mellyet a cölöpről elszabadult birka indított meg a kislányban. Ugyanis mint kiderült a birka reagált az ingerlésre. Mama csapot papot, na meg a ruhákat otthagyva szél sebesen kirohant a szobából és csak annyit lát, hogy a húga sírva, kuporog az ágy alatt. Majd odanézett az ajtóra ahonnan patadobogás hallatszott. A kis jószág az ágy takarásából felpattant a matracra és óriásit bégetett.
