Ez egy másik világ. Messze, valahol a képzeletünkben. Egy világ, ahol a mágia mindennapi dolog, ahol nem furcsa ha az állatok megszólalnak és ha a növények táncot lejtenek. Viszont, mint minden világnak ennek is megvan a maga sötét oldala. "Az erős túlél, a gyengének nincs jövője". Szokták mondani az emberek, mivel bizony nem csak emberek léteznek.
Három főbb faj van, az egyiket megemlítettem, kezdjük azzal. Ők vannak nagy többségben. A másik két fajtól való félelmük hatására kifejlesztették a mágiát. Ez veszélyes fegyvernek bizonyult, ezzel sikerült átvenni a hatalmat a másik két fajtól. A vezetőket mindenhol lecserélték: "Mi irányítunk". -Harsogták mindenfelé. Aki ellenállt jobb esetben leszúrták, ha egy szóval kéne jellemeznem őket, azt mondanám: Hataloméhes... De ki nem? Egy világban, ahol a hatalom a minden?
De térjünk át a második fajra. Ők a "megidézettek". Mint ahogy a nevük sugallja egy ceremónia kereteiben fejlődnek ki az emberekből. Ezt a folyamatot minden 12 éves gyerek átéli, ha sikerül és megidézi az állati énjét, vagyis félig állat félig ember lesz, elveszti a mágia iránti érzékét. Ezek mellett azonban megkapja az adott állat néhány tulajdonságát. Például, ha a gyerek egy bagoly-féle, akkor nappal gyakran elálmosodik, éjjel viszont kitűnő látásnak örvend. Beszéltünk arról, hogy mi történhet a ceremónia után. Mivel a száz emberből mindössze öt megidézett jön létre, ezért mondhatjuk, hogy ez elég ritka. Viszont mi van, ha a szertartás nem zajlik le? Na, ez már egy másik történet. Lehet nem lesz semmi, mivel az illető amúgy is ember maradt volna. Azonban, ha egy leendő megidézettről van szó ott két végkimenetel van: Megtörténik és kisebb fájdalom árán, de átalakul. A legrosszabb eset, ha valaki megvadul, ilyenkor elhatalmasodik rajta az állati énje és irányíthatatlan lesz, elveszti az emberségét. Szerencsére ez ritkán fordul elő, mivel 12 éves korig minden gyereket számon tartanak. Mégis, ha valaki megvadul, az iszonyú csapást mér a környékre.
A harmadik és egyben legritkább faj, ami az összes többit rettegésben tartja, az úgy nevezett tiszta-vérű, majdnem minden tízezredik ember hozzájuk tartozik. Ők abban különböznek a másik két fajtól, hogy így születnek. Képesek használni a mágiát és egyben megvan az állati énjük is. Nekik jár a legszerencsétlenebb fajnak járó díj, mivel a hatalmuk miatt ha valahol tiszta-vérű születik, meg kell ölni. Ez a szabály. Mégis ha túléli valaki, mert a szülei esetleg nem tudták megölni, vagy más okokból és ez kitudódik, a szülőket bitófa várja. Hátralévő életében pedig bujdosnia kell. Ez egy ilyen világ és ebben fog játszódni a történet...
STAI LEGGENDO
Megvadulva
Fantasy"Az ember húsevő állat; hogy ne kelljen szégyellnie, hogy testvéreit megeszi, eltagadja a rokonságot; azzal dicsekszik, hogy magasabb eredetű; de minden az állatokkal való rokonságára mutat; úgy születik, mint ők, úgy táplálkozik, mint ők, úgy szapo...
