„ Familia este cea mai importanta. Fara ea , o parte din inima este pierduta. Nimeni nu iti va da sfaturi asa bune ca mama si nu te va proteja de baieti asa ca tata. Familia nu poate fi inlocuita niciodata. Nici dusmanilor mei nu le doresc durerea aceasta , anume pierderea familiei."
Ma pregatesc de plecare. In jumatate de ora trebuie sa ma intalnesc cu gasca mea de nebuni:
-Cleo : par mediu, saten inchis cu varfuri verzi , ochi albastrii , poarta ochelari , miniona pentru 18 ani dar are niste forme de invidiat , iubitoare , aroganta uneori , batausa , BFF , iubita lui Jace de aproape un an.
-Jace : par scurt blond , ochi caprui , poarta ochelari , foarte inalt , 19 ani , enervant uneori , glumet , un prieten bun , iubitul lui Cleo
-Jasmine : par negru albastrui , ochi negrii , scunda , 19 ani , foarte slaba , tine foarte mult la limba materna , adica araba , dar si la tara ei natala, Arabia Saudita , e o fire vulcanica , iubitoare , ar face orice pentru prietenii sai , iubita lui Arif
-Arif : par negru , ondulat si scurt , ochi caprui , inalt , 19 ani , tara natala: Egipt , arogant , amuzant , iubitor , romantic , iubitul lui Jasmine
-Kailas : par scurt brunet , ochi caprui , inalt , 18 ani , musculos , sportiv , glumet , gelos , indragostit de Freida
-Freida : par mediu saten , ochi verzi ,scunda , 17 ani , obsedata de cumparaturi si moda , are implanturi mamare ,implanturi de fese si botox in buze , aroganta , geloasa , poarta doar culori neon , isi bate joc de sentimentele lui Kailas
SI IN CELE DIN URMA , SORA MEA:
-Thideea : par negru ca pana corbului , ochi albastrii ca cerul , miniona , slaba , 19 ani , amuzanta , frumoasa , ii place moda , nu se machiaza , iubitoare , simpatica , are talentul de a face pe oricine sa rada , poate fi cicalitoare , este sora perfecta.
Acum ca mi-am prezentat toti prietenii apropiati si sora , a venit timpul ca si eu sa ma prezint. Eu sunt Elvira , parul meu e saten inchis cu varfurile gri , ochii mei sunt caprui cu verde si o tenta de albastru , am o inaltime medie , nu sunt slaba dar nici grasa , am 17 ani , astazi implinesc 18 , imi place sa dansez , sa desenez , sa fac cumparaturi si sa invat , sunt o persoana intelegatoare , onesta , care uraste minciuna.
A trecut o jumatate de ora si cred ca sunt gata de plecare...port o rochie neagra din dantela , mulata pe corp si niste pantofi cu toc negri. Acum , tot ce trebuie sa fac este sa merg la asa zisa mea „petrecere surpriza" despre care bineinteles ca stiu. Imi iau plicul , imi pun in el niste bani , cheile de la masina , telefonul , parfumul si rujul , imi iau geaca de piele pe mine , incui usa si ma sui in masina , gata de plecare.
Am ajuns la destinatie : cel mai popular club din oras. Intru usor si e bezna , tot ce vad este un abis negru , dintr-o data , luminile se aprind si toti prietenii mei imi apar in fata strigand „SURPRIZA". Recunosc , stiam de petrecere dar nu ma asteptam la asta , credeam ca va fi ceva banal , ca ei se vor distra cand eu voi ajunge dar se pare ca au reusit sa ma surprinda pana la urma. Clubul era inchiriat tot pentru noi , era foarte mare , dar nu ne deranja atat timp cat puteam sa dansam pana dimineata
Au trecut cateva ore , este aproape ora 00:00 si tortul vine , lumanarile sunt aprinse , iar eu astept sa-mi pun dorinta mult asteptata , veam un sentiment ca ceva rau se va intampla , asa ca mi-am pus o dorinta simpla , mi-am dorit ca toti sa fim in siguranta si impreuna , orice ar fi. Insa , imediat ce am suflat in lumanari , o bubuitura imensa s-a auzit. Cu totii ne-am dus afara sa vedem ce s-a intamplat , mai putin Jace , el a dat drumul la stiri sa vada daca vor zice ceva despre acel zgomot. Dupa cum am zis , presimteam ceva rau , care acum , s-a transformat intr-o frica teribila , asa ca mi-am ,luat repede cheile de la masina , am deschis portbagajul si am luat tot ce era acolo cu ajutorul lui Cleo : haine de toamna , iarna , primavara si vara , ale mele si ale Thideei , dar si ale mamei si tatei , si conserve cu mancare , multe. Le-am dus inauntru , am inchis toate usile si ferestrele si ne-am asezat asteptand vesti bune de la Jace.
Din pacate........
KAMU SEDANG MEMBACA
Being Haunted
HororNu stau sa fac descrieri plictisitoare , cititi daca vreti sa aflati despre ce e cartea :))
