Den nya "snap kompisen"

60 3 0
                                        

Hej!
Mitt namn är Emma.
Denna morgonen har varit underlig. Jag sitter nu i soffan och har varit vaken i kanske 2 timmar. Jag har inte ens ätit frukost, det viktigaste på dagen. Allt hände bara på samma gång. Låt mig berätta.

Jag vaknade och allt var som vanligt. En vanlig dag på sommarlovet. Jag hade planerat att i te göra någonting. Jag skulle ha en sån dag då man bara ligger och äter ben and Jerry glass och kollar på kärleksfilm. Jag kollade Snapchat det första jag gjorde som vanligt och såg att någon hade lagt till mig. Jag brydde mig inte så mycket om det just då för tänkte att de säkert bara var någon från den nya klassen jag ska börja i så jag kollade alla snaps jag hade fått och sen skickade jag "Godmorgon Streaks". Jag blev mer nyfiken på vem den där personen som hade lagt till mig var så jag kollade. De var inte någon från den nya klassen. Det var någon jag aldrig hade hört talas om innan. Namnet var "tintin2132" jag blev lite rädd faktiskt. Vem va det och vad ville hen mig. Jag addade "Tintin2132" sen dess har vi skrivit. Kan låsa upp en bit av vår konversation.

Emma:
Hej?
Tintin2132:
Hei
Emma:
Vem fan är du?
Tintin2132:
En gutt fra Norge
Emma:
Hur fick du tag på min snap?
Tintin2132:
Det er en veldig morsom historie. Jeg har en tvillingbror og han sa "titte her denne jente må du adde på snap hun er veldig pen og jeg tror at du skulle like hun" og jeg adde deg.
Emma:
Så om jag har förstått det rätt så hittade din tvillingbror min instagran? Och bad dig Adda mig på snap för att jag var snygg?
Tintin2132:
Ja, precis
Emma:
Jaha okej

Och de va de vi har skrivit. Visst är det konstigt. En norsk kille bara addade mig för han tyckte jag var snygg. Ganska sjukt ändå. Nu måste jag åka till Thea och berätta allt. Denna morgonen har bara varit helt galen

Kan detta verkligen vara sant? || MGStories to obsess over. Discover now