Гомер "Ілліада"(скорочено)

760 3 0
                                    

Про що розповідається в "Іліаді"

"Троя" і "Іліон" - це дві назви великого міста, розташованого в біля берега Дарданелл. Поема, що розповідає про по другому імені називається "Іліада" (Гомера). У народі до неї існували лише невеликі усні пісні на кшталт балад або билин, що розповідають про подвиги цих героїв. Гомер, сліпий легендарний співак, склав з них велику поему і зробив це вельми майстерно: він відібрав лише один епізод і так його розгорнув, що зробив його відображенням цілого героїчного століття. Називається цей епізод "Гнів Ахілла", який був найбільшим грецьким героєм останнього покоління. "Іліада" Гомера присвячена в основному йому.

Хто брав участь у війні

Тривала Троянська війна 10 років. "Іліада" Гомера починається так. На Трою в похід зібралося безліч грецьких вождів і царів, з тисячами воїнів, на сотнях кораблів: в поемі їх перелік займає кілька сторінок. Агамемнон, правитель Аргоса, цей найсильніший з царів, був головним з них. Разом з ним вирушили Минулий, його брат (війна почалася заради нього), палкий Діомед, могутній Аякс, мудрий Нестор, хитромудрий Одіссей та інші. Але найспритнішим, сильним і хоробрим був Ахілл, юний син Фетіди, морської богині, супроводжував якого Патрокл, його друг. Пріам, сивий цар, правил троянцями. Військо його очолював Гектор, син царя, доблесний воїн. При ньому були Паріс, брат його (війна почалася через нього), а також безліч союзників, зібраних з усієї Азії. Ось такими були герої поеми Гомера "Іліада". Брали участь в битві і самі боги: Аполлон сребролукій допомагав троянцям, а Гера, царице небесна, і Афіна, мудра войовниця - грекам. Громовержець Зевс, верховний бог, стежив з високого Олімпу за битвами і вершив волю свою.

Початок війни

Війна почалася так. Проходило весілля Пелея і Фетіди, морської богині - останній шлюб, укладений між смертними і богами (той самий, від якого народився герой Ахілл). Богиня розбрату на бенкеті кинула золоте яблуко, яке призначалося "найгарнішою". Засперечалися через нього троє: Афіна, Гера і Афродіта. Парису, троянському царевичу, Зевс наказав розсудити ця суперечка. Обіцяла свої дари йому кожна з - зробити царем всього світу, Афіна - мудрецем і героєм, Афродіта - чоловіком найкрасивішою з жінок. Герой вирішив віддати яблуко останньої.

Після цього Афіна з Герой стали заклятими ворогами Трої. Парису ж допомогла Афродіта звабити Олену, дочка самого Зевса, яка була дружиною царя Менелая, і відвезти її в Трою. Колись найкращі богатирі Греції сваталися до неї і змовилися так, щоб не пересваритися: нехай дівчина сама вибере того, хто їй подобається, а якщо хтось інший спробує її відбити, всі інші оголосять йому війну. Кожен юнак сподівався, що обранцем виявиться саме він. Вибір Олени упав на Менелая. Тепер у цього царя відбив її Паріс, і тому всі її колишні женихи пішли війною на цього юнака. Лише наймолодший з них не сватався до дівчини і вирушив воювати лише для того, щоб показати свою силу, доблесть, завоювати славу. Цим юнаком був Ахілл.

Шкільні твори 8 класWhere stories live. Discover now