Recenzja „Taniec Czarnych Sów"

397 33 36

Zaczynamy! Tak jak obiecałam, przeczytałam jedno ze zgłoszonych opowiadań i zajmę się dzisiaj jego recenzją. Otóż pod lupę wzięłam „Taniec Czarnych Sów" autorki @Bursztynoweoko

Jednak nim zacznę, zaznaczę, że każde zgłoszone opowiadanie zostanie zrecenzowane ;)

Pod koniec każdej notki będę przyznawać wilcze łapki :) (max 3 łapki)

Tak więc do dzieła!

1. Tytuł i okładka

Powiem szczerze, że tytuł od razu przykuł moją uwagę ze względu na to, że skojarzył mi się z „Tańcem Smoków" Georga R.R. Martina, jednak kiedy się wdrożyłam, fabuła była zupełnie inna. Autorka według mnie wybrała idealny tytuł do swojego opowiadania, który zachęca, aby do niego zajrzeć i wgłębić się, aby dowiedzieć się, co autor miał na myśli. Zaś okładka prosta, lecz również zachowuje nutkę tajemniczości.

2. Opis

Krótki i zachęcający, nie zdradza za wiele z fabuły, ale naświetla czytelnikowi, z czym ma do czynienia. Jednym słowem - wabi do siebie, co jest ogromnym plusem.

3. Treść

Nie zamierzam w tej części omawiać każdego poczynania bohatera, bo niepotrzebnie będę spojlerować, tak więc skupię się na ocenieniu treści.

Opowiadanie napisane jest lekkim i przyjemnym językiem, dzięki czemu rozdziały pochłania się jeden za drugim i gdyby nie kolokwia, to przeczytałabym to w jeden dzień :D Autorka zgrabnie prowadzi czytelnika przez akcję w trzecioosobowej narracji, ukazując powoli całą układankę, jednak powiem, że spodziewałam się innego zakończenia ;p.

Na plus koniecznie można zaliczyć nazwy związane z Bractwem Sów (choć czasem gubiłam się między postaciami).

Brakowało mi natomiast opisu siedziby i historii bractwa - to bym jeszcze rozwinęła.

Od strony technicznej:

- zdarzyły się małe literówki i brak przecinków, ale widziałam, że opowiadanie jest w trakcie korekty, więc przymknęłam na to oko,

- dywizy zamiast myślników,

- długość rozdziałów (za krótka!!! ;D).

4. Bohaterowie

Puchacz

Zacznę od głównego antagonisty, bo tych lubię najbardziej ;D I tak samo tutaj polubiłam Puchacza, który jest świetnie wykreowaną postacią. Chowa swoją historię tak dokładnie, że dopiero poznajemy ją w ostatnich rozdziałach. Brutalny i dążący do celu po trupach.

Sowy

Tutaj trochę zabrakło mi różnorodności. Z czterech postaci często robiły mi się dwie, gdyż mi się myliły. Dodałabym coś charakterystycznego, co by ich od siebie rozróżniało.

Andrzej

I tutaj mam problem, jaki od dawna nie miałam przy postaci. Z jednej strony go lubię, z drugiej mnie denerwuje. Gratulację za wzbudzenie takich odczuć. Ukłon w stronę autorki.

Żartobliwy przyjaciel głównego bohatera, który jednocześnie jest zazdrosny, a powiem, że wyobrażam go sobie jako o wiele starszego od Cito ;p.

Cito

Pozostał główny bohater. Chłopak, złodziejaszek ze skłonnościami do wpadania w tarapaty. Los go nie oszczędza, przyprawiając mu coraz to ciekawsze przygody. Ogólnie myślenie bohatera przypadło mi do gustu.

Podsumowując tę część. Śmiało mogę powiedzieć, że zżyłam się z bohaterami, oprócz wyjątków, które wypisałam.

5. Świat

Przedstawiony świat jest wymyślony przez autorkę, ale nie zapamiętałam nazwy albo nie padła ona w tekście. Zabrakło mi też trochę wprowadzenia w świat, tak żeby czytelnik mógł się w nim w pełni zatopić.

Też to, co lubię, a nie pojawiło się, to mapki. Taka luźna sugestia, że warto by zrobić ;D

6. Podsumowanie i ocena

Widziałam, że autorka chciałaby wydać tę książkę, dlatego powiem tak: Trzymam za to kciuki, bo chciałabym zobaczyć takie opowiadanie w księgarniach. Jest oryginalne i ciekawe. Szczerze polecam osobom, które lubią opowieść typu Zwiadowcy, a moja ocena to:

.

.

.

.

.

Dwie wilcze łapki ;)

Na dzisiaj to tyle, a poniżej przedstawiam mój plan recenzowania, jednak weźcie też pod uwagę, że będę na zmianę recenzować również wydane książki ;)

To do następnego ;)

Queen_OF_Wolves (Alpha)  

Kolejka recenzowania:

1. Pragnienie - NanikaNyuu

2. Oczami Umarłych - Foll

3. Nieśmiertelni - Valakiria

4. Ivea: Ostatnia ocalała - Negaaative i PandziakBooks  

5. My diffrent family - YukiIwasawa

6.  Ukryte anioły - Verajna

7. Prawdziwy Umarły - Slovaker

 Prawdziwy Umarły - Slovaker

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.
Recenzje AilesPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!