Psychiatr vyšetřuje pacienta a ptá se ho: ,,Co by se stalo, kdybych vám uřízl jedno ucho?'' ,,Neslyšel bych" odpoví pacient. ,,A co by se stalo kdybych vám uřízl druhé ucho?" ,,Neviděl bych" v klidu odpoví pacient. ,,Jak to" podiví psychyatr. ,,Spadly by mi brýle".
Paní učitelka se ptá Pepíčka ,,Pepíčku jak se řekne v přítomném čase sloveso loupit" ,,Loupím prosím" ,,Dobře a v budoucím čase?" ptá se paní učitelka ,,Půjdu do vězení" odpoví Pepíček.
Nová učitelka se rozhodne uspořádat pro žáky 9. třídy hodiny psychologie. Hned v první hodině vymyslí zajímavý test, když řekne dětem: Děti, kdo z vás si myslí, že je hloupý, ať vstane.“ Všichni ve třídě dlouho bez hnutí sedí na židlích. Až po chvíli se Pepíček osmělí a vstane. „Pepíčku, zkus mně i třídě vysvětlit, co tě vedlo k tomu, že jsi vstal. Opravdu si myslíš, že jsi hloupý?“
„Paní učitelko, já nejsem hloupý. Ale bylo mi vás strašně líto, jak jste tu jediná sama stála.“
Ve školní jídelně si přisedl student k profesorovi a ten říká: "Prase si nezaslouží, aby sedělo s labutí." Student se zvedl s odpovědí: "Tak já letim."
Čímž samozřejmě pana profesora namíchl a ten se rozhodl, že mu dá
zabrat u zkoušek. Bohužel pro něj, student na vše odpověděl bezchybně. Proto mu dává poslední otázku: "Kdybyste si mohl vybrat ze dvou pytlů a v jednom bylo zlato, ve druhém rozum, který byste si vybral?" student po chvíli řekne, že by si vzal ten se zlatem. Profesor vítězoslavně: "No vidíte, a já bych si vybral ten s tím rozumem." Student neváhá: "Vždyť jo, každý si vybere to, co mu chybí." Profesor už je tak vytočený, že na studentův test napíše BLBEC a pošle ho pryč.
Student odchází, aniž by se podíval na hodnocení a za chvíli se
vrátí s otázkou: "Pane profesore, Vy jste se mi tu sice podepsal, ale nenapsal jste tu žádnou známku..."
Před školou stojí Pepíček a brečí. Přijde k němu učitelka a ptá se, proč brečí. "Protože před chvílí šel do školy pan ředitel, upadl na naší klouzačce a zlomil si nohu." "No tak nebreč, on se brzo uzdraví." "Já vím, ale všichni kluci ze třídy to viděli, jenom já ne."
