Stiu ca e tarziu pentru noi... Mereu a fost.Acum ca totul intre noi s-a terminat,ca orice legatura sufleteasca,trupeasca,materiala sau nemateriala ce s-a legat intr un moment dat din viata noastra,a disparut ma gandesc oare cand a fost momentul nostru?Cand ne-am cunoscut..? Nu ... Nu atunci... Clar nu atunci!Atunci era vorba despre tine si o alta fata,eram ca a treia roata aparuta dupa o pana...ca roata de rezerva,roata ce va supraveghiase din spate,care statea doar si privea,fara a se gandi vreodata ca trebuia sa fie cea care o va schimba pe prietena sa,implicit si a ta.Probabil timpul si momentul nostru a fost in momentul in care visam impreuna la viitor,cand ne gandeam ca orice ar fii vom ramane alaturi unul dr altul,ca vom avea o familie,o masina,vise puerile de adolescenti..hah.. Imi vine sa rad asa tare si rasunator...oare la ce ne era gandul dragul meu?Oare chiar ne imaginam ca asta se v a intampla?Sau doar ne induceam sentimentul asta pentru a ne simti in siguranta unul cu altul...
Stiu!Momentul a fost atunci cand ne-am dat seama ca e tarziu,cand am decis,mai bine spus,tu,ai decis fara sa ma anunti ca e tarziu!Ca totul trebuie sa se termine!M-ai luat brutal dintr o lume colorata si vesela in care totul imi zambea si m-ai aruncat intr-o lume mizera si obscura,indecenta si infama in care ma simt oribil.Si te detest!Dar te si vreau inapoi in acelasi timp!Vreau sa ma lasi sa ma reintorc in lumea aceea frumoasa...
KAMU SEDANG MEMBACA
E tarziu
RomansaNimic de spus.Doar citeste si simte! Citeste cu ochii sufletului,traieste ceea ce traiesc si eu!
