Den 1. - První krok je vždy nejtěžší

6 2 2
                                        


Milí Deníčku

S hledáním jsme začali v malém údolí, kde Fennris utekl. Elfka nám dala dva kouzelné prsteny prsteny. To je, bohužel všechno, co zbylo z Fennrisova obojku.                                                                                   Abychom  Fennris chytili, musíme najít zbylé čtyři a ukovat kouzelný obojek, Gleipnir.                                   Elfka nám řekla, abychom hledali prsteny a stopy vedoucí k Fennriso.                                                                   Tak daleko ale ještě nejsme. Hledání bude určitě trvat několik týdnů....                                                                 Rozhodli jsme se nejdřív prozkoumat to malé údolí a zabydlet se tam.      

Než jsme vyrazili cestu, chytře jsme v obchodě s kempingovými potřebami koupili přenosné ohniště.   Je zabalené v malé dřevěné bedně, takže se dobře nosí a dá se rychle postavit. Bjoerm ho umístil napravo od velkých hub. Já jsem mezitím  otevřel sudy se zásobami. Jsou v nich lahodné grilované houby, které nám ale asi moc dlouho nevydrží. Pokud chceme v téhle divočině přežít, budeme si muset vařit. Proto jsem nasekal velké houby. Klobouky můžeme opéct a sníst a nožky  použijeme jako stavební materiál. Nedělej si starosti, deníčku. Houby rostou rychle, alespoň pokud na ně někdo omylem nepostaví dům.

Potom jsem se pustil do stavby stanu. Je to docela lehké, potřebuješ akorát pár houbových nožek a jeden klobouk. A těch už máme dost. Postavil jsem ho hned vedle ohniště. Frida a Erik byli nadšení, že nemusí spát na zemi a hned do stanu vlezli. Mimochodem, ještě jsem ti neřekl,že jsme se rozhodli pracovat na dvě směny. Skřítkové nemůžou pořád jenom pracovat. Potřebují taky jíst a spát...a samozřejmě taky nějakou zábavu! Vzal jsem si první směnu, to znamená, že budu pracovat první polovinu dne, to je od dvanácti do šesti hodin. Možná to jednou změníme, ale teď to zatím funguje dobře.

Sekáním hub a stavěním stanu jsem se zdokonalil v práci se dřevem. Sedl jsem si k ohništi a chvíli o svých nově nabytých zkušenostech. Potom jsem dostal skvělý ten skvělý nápad. Špalek na sekání!         Představuju si stavbu velkého špalku...a jak by nám to ulehčilo práci. Ó deníčku, tohle je můj první vynález! Kdyby měli trpaslíci dostatek zkušeností z různých oborů, tak by dokázali vymyslet spousty věcí. Kdo ví, jaké geniální myšlenky nám přinese budoucnost! Možná by se  měl každý z nás zaměřit na určitý druh práce. Tak bychom se všem zdokonalili mnohem rychleji .

Moje směna skončila a Frida s Erikem se dali do práce. Erik se hned pustil do stavby mého vynálezu, špalku na sekání. Ani jsem se nedíval....byl jsem moc unavený a hladový, a tak  jsem si dal grilované houby a šel si lehnout do stanu....

Další zápis......





                                                          

You've reached the end of published parts.

⏰ Last updated: Jul 19, 2016 ⏰

Add this story to your Library to get notified about new parts!

WigglesStories to obsess over. Discover now