Începutul

16 0 0
                                        

Yasmina........o fată de 19 ani care întâmplător la întălnit pe David la școala în care învață.
David......un băiat care are ca Yasmina 19 ani el o întâlnește la școală.Să începem!!!
                 Dimineața
-Bună dimineața ,  mamă!!!spusese Yasmina
-Bună dimineața Yasmina!
-Ce faci?
-Bine tu?
-Bine.Azi trebuie să ne asculte învățătoarea la școală.
-Ai învățat?
-Da dar.....mai trebuie să îmi repet la ceva.
-Bine să ai grijă.Acum hai fugi și schimbăte.
-Ok.
Yasmina și-a luat o pereche de pantaloni scurți albi și rupți , bluza era albastră cu mâneci lungi și simplă iar în picioare și-a luat o pereche de cizme negre lungi.
-Pa mamă!!!spusese Yasmina
-Pa scump-o!!!
                 La școală
Yasmina avea cărțile în mână și învăța.Dintr-o dată David a dat peste ea deoarece nu era atentă.
-Uite ce ai făcut!A spus Yasmina fără să se uite la el.
-Îmi cer scuze!!!Stai să te ajut!a spus David fiind atent la cărțile Yasminei.
-Nu vreau să mă ajuți!Acum a început ora și nu am învățat destul!Offf!
Yasmina în timpul orei a fost îngrijorată dar nu a mai fost ascultată.
           Pe drum spre casă
Yasmina l-a observat pe David și și-a sat seama că era băiatul care i-a dârmat cărțile.Ea în gândul ei zicea că arată foarte bine.
Și David a observat-o pe Yasmina și la fel a zis că este foarte frumoasă.
Va continua............

Doar ,,PRIETENI"Stories to obsess over. Discover now