We've updated our Content Guidelines.
Review the latest guidelines to keep sharing stories safely.

Deel 1 Een vervelend gesprek

16 1 2
                                        

Anna's  juf, Miriam deelt de spellingtoetsen uit. Hier en daar hoor je wat gejuich maar voor de rest is iedereen stil. Anna wacht op haar cijfer. Ze weet dat spelling niet haar beste vak is, maar ze hoopt natuurlijk wel op een goed cijfer. Inmiddels heeft iedereen zijn toets al terug behalve Anna. Dan komt Miriam ook naar Anna, maar zonder spellingstoets. Ze zegt tegen Anna: "Blijf je na de les even, dan bespreken we je toets". Anna is er niet gerust op maar zegt niets en Miriam loopt terug naar haar bureau. Ze gaan verder met de les, eerst rekenen en daarna spelling. Als ze daarmee klaar zijn  is Anna uit.

Tring...  De bel gaat,  de eerste kinderen stormen de klas al uit. Anna staat nog een beetje te dromen en staart voor zich uit. Totdat Anna's vriendin Elsa haar roept en ze uit haar dagdroom opschrikt. Ze willen net vertrekken als Miriam haar roept "Anna, ik moet je nog even spreken over je spellingtoets, weet je nog?" Oh ja denkt Anna, ze loopt naar Miriam toe. Ze zegt tegen Elsa: "Ga jij maar hoor, je hoeft niet op me te wachten we zien elkaar morgen wel weer!" Maar Elsa zegt: "Nee, dat hoeft toch helemaal niet? Ik wacht buiten wel op je." Maar Miriam zegt tegen Elsa dat het wel een tijdje kan duren en dat ze beter kan gaan. Eerst protesteert Elsa nog even, maar daarna geeft ze zich over en loopt het klaslokaal uit. Boem... Elsa is weg en Anna en Miriam zijn alleen. Anna heeft geen goed gevoel over dit gesprek. Maar Miriam begint en Anna vergeet haar gedachten, Miriam zegt: "Jij en ik weten dat je iets minder goed bent in spelling en taal. Daarom denk ik dat jij misschien dyslexie hebt." meteen vraagt Anna: 'Wat is dyslexie?". En Miriam legt uit dat dyslexie een afwijking in je hersens is waardoor je de letters soms anders ziet. Daardoor kun je minder goed zijn in spelling, taal en lezen. Wij denken dat jij dat misschien hebt en daar willen we even met je ouders over spreken. Kun jij deze brief even afgeven aan je ouders?" Anna is een beetje verward over wat Miriam net gezegd heeft, maar ze gehoorzaamt haar juf en loopt met de brief in haar handen naar haar fiets.

Thuis aangekomen loopt Anna gelijk naar haar ouders en geeft de brief af. Daarna loopt ze naar haar kamer. Ze gaat even aan haar bureau huiswerk maken totdat haar moeder, Angelique haar naar beneden roept. Ze zegt dat ze gelijk naar school gaat om het te bespreken met Miriam. 

Als Angelique thuiskomt vraagt Anna meteen hoe het gegaan is en haar moeder zegt dat Anna een dyslexie onderzoek gaat doen. Zo kunnen ze er achter komen of ze dyslexie heeft of niet. En haar school heeft al een afspraak gemaakt en ze kunnen volgende week al beginnen! Anna heeft gemengde gevoelens over de test maar ze laat er niks van merken.

DyslexiaStories to obsess over. Discover now