Vigyél magaddal! Vigyél magaddal mindent, ami fáj, ami érez.
Vigyél! Többet nem ér ez!
Tépd el, ami a földön tart még,
de erősen, különben szétszakadnék.
Vigyél magaddal! Vigyél messze el innen. Oda, hol nem kell már senkiben sem hinnem.
Messze el, a telített semmibe.
Mert itt nem tarthat már semmi sem.
Vagy vidd el minden kínodat.
Vidd el a fájdalmat, mi folyton hívogat.
Vidd el, itt belőle semmit ne hagyj.
Tőrt ellenségeim kezébe ne adj.
Vigyél el! Oh kérlek, te, ott a semmiben!
Kérlek! Úgysem hiszek már senkiben.
