Minimuffin08's Reading List
4 stories
đ™Ÿđšđ™Œđ™Žđ™œđš‚ đ™łđ™Ÿđšƒđšƒđ™Žđš (HP-fanfic)�🇾đŸ‡Ș by AnnaMansen
AnnaMansen
  • WpView
    Reads 49,454
  • WpVote
    Votes 2,132
  • WpPart
    Parts 36
Eveline Devltree har vuxit upp under största hemlighet. Hon har inte gÄtt i skola och hon har inte tillÄtits att ha en trollstav. Hennes förÀldrar har ÀndÄ lÀrt henne mycket om magi och hon har lÀrt sig att utföra magi utan hjÀlpmedel, pÄ ett eget sÀtt. DÄ hennes familj Àr nÀra vÀn med Malfoys fÄr hon tillbringa tid med Draco Malfoy under en sommar med förÀldrarnas hopp om att de ska tycka om varandra. Under sommaren kÀnner Eveline att det magiska skydd som hÄllit henne dold sakta försvagas och nÀr sommaren nÀrmar sig sitt slut fÄr hon ett brev - ett brev som sÀger att hon blivit antagen pÄ Hogwarts Skola För HÀxkonster Och Trolldom. Till hennes glÀdje har hennes förÀldrar har inget annat val Àn att lÄta henne Äka, men Àven om Eveline Àr förvÀntansfull sÄ blir det svÄrt att bÀra pÄ alla hemligheter, och vissa hemligheter kÀnner inte ens hennes förÀldrar till... Första delen i Ormens dotter. Omslagsbilden Àr min egen skapad med en AI-app.
Lily Potter pÄ Hogwarts  by eda67876
eda67876
  • WpView
    Reads 218
  • WpVote
    Votes 9
  • WpPart
    Parts 10
Jag och min kompis --fantasia-- har den hÀr fansfictionen om Lily Potter som blir kÀr i en Malfoy sen Àr dom ihop i smyg pga deras familj.
Lily Potter pÄ Hogwarts (PAUSAD) by -Head-Girl-
-Head-Girl-
  • WpView
    Reads 335
  • WpVote
    Votes 27
  • WpPart
    Parts 13
Den hÀr hp-fanfictionen Àr skriven av mig (-Head-Girl-) och eda67867. Vi kommer lÀgga upp varannat kapitel. Omslaget Àr gjort av mig. ~ HuvudkaraktÀren Àr den choklad Àlskande Lily Potter. Hon ska börja sitt första Är pÄ hogwarts. Men börjar fÄ kÀnslor för en slytherin pojke. Och ingen vanlig slytherin pojke. UTAN EN MALFOY. (Jag vet helt galet) Men kommer alla tycka om de hÀr? Nej. De vÄre ju inget roligt att lÀsa utan drama. Deras kÀrlek kommer frÄn hat och gÄr vidare till kÀrlek. En hemlig kÀrlek kanske? Ni fÄr se om ni lÀser boken! Hennes allra bÀsta vÀn Àr ingen mindre en Hugo Weasley Hermione och Ronald yngsta barn. Dem vet alt om varandra eller? Och Diana Black...hon leder bara till mer brÄk och drama. Man kan sÀga att hon Àr en vÀldigt intressant karaktÀr. - Detta utspelar sig under Harry's barns tid om ni inte redan listat ut det. Första kapitlet Àr ur uselt men fortsÀtt ÀndÄ gÀrna lÀsa! De blir bÀttre jag lovar!