Sponsor

YAZARLARIN GÜCÜNÜ GÖSTERDİĞİ YER

Watty Ödülleri, her yıl hikayelerini Wattpad'de paylaşmayı seçen heyecanlandırıcı, vizyon sahibi, çeşitli seslerin şölenidir. Watty Ödülleri on yıllık serüveni boyunca, milyonlarca Wattpad yazarının hayallerinden bir parça olan hikayelerini, dünya çapındaki okurların hayatına sunmalarını kutladı.

Bir hikayenin ilk tohumundan, son bölümün son cümlesini yazdığınız ana kadar - bunların hepsi aynı yolculuğun bir parçasıdır. İşte bu yüzden, Wattys bir ödülden çok daha fazlasıdır. Hikaye anlatmak için gereken her şeyin kutlamasıdır.

How To Enter

İşte 2020 Watty Ödülleri Kazananları...

winnersAreSubHeading

winnersAreCopy

Başvuru şartlarının tamamı görmek için Wattpad'deki WattysTR profilini ziyaret edin.

How To EnterHow To Enter

İşte 2020 Watty Ödülleri Kazananları...

Yeni Yetişkin

Bu ödül, gençliğinin sonunda ve yirmili yaşların arasındaki o altın çağda; işlerin, hayatın ve aşkın inişli çıkışlı hallerini anlatan hikayeleri ortaya çıkarıyor. (18-25 yaş arasındaki karakterleri içerir.) Belki karakterin oda arkadaşlarıyla yaşıyor veya mezuniyet sonrası iş bulmaya çalışıyor ya da kendini yeni yeni keşfetmeye çalışıyordur. Yeni Yetişkin ödülü, günümüzde ve çağımızda 'yetişkin' olmaya çalışanların sesi olan hikayelerin peşinden koşuyor. Modern masalınız Mükemmel Saha, Güzel Bir Yalan ve Çarpılma gibi bir şeyse görmek isteriz!

Hayran Kurgu

Bu ödül; bildiğimiz ve sevdiğimiz kurgusal hikayeleri, dünyaları ve karakterleri yeniden düzenleyen, yeniden hayal eden ve yeniden canlandıran hikayeleri ortaya çıkarıyor. BTS'den Billie Eilish'e, Riverdale'den The Avengers'a, hayranlığınız sınır tanımıyor! Telif hakkı dolmuş eserler ve karakterleri hayran kurgu sayılmaz, onlar asıl eserin türüne giren moder uyarlamalarıdır. Hayran Kurgu kategorisi; hikayenin kalbine sadık kalırken başlangıçlarını, sonlarını ve ilişkilerini zorlayan ve değiştiren Wattpad severleri tanımayı amaçlamaktadır. Tüm favori karakterlerimiz ve dünyalarımız için yeni alternatifler üreten, bunları yeniden yazan, farklı olay örgüsüne sahip, öyle ki kitap kapandıktan sonra bile onlarla biraz daha fazla zaman geçirebileceğimiz hikayeleri arıyoruz.

Fantastik

Bu ödül; insanları, krallıkları veya hanedanları kurtarmak için bizi fantastik maceralara, kahramanca savaşlara ve destansı yolculuklara götüren dünya kuranları ortaya çıkarıyor. Fantastik ödülü; yeni toprakları, antik folkloru, büyülü yetenekleri veya doğaüstü yaratıkları keşfeden hikayeleri kutluyor. Karakteriniz günümüz Seul'ünde yaşayan bir Goblin mi yoksa zamanın rüzgarlarına binen bir ejderha mı? Geleceğin Altın Pusula'sını, Rüzgarın Adı'nı ya da Amerikan Tanrıları'nı mı kaleme aldınız? Dünyanızı bizimle paylaşın!

Tarihi Kurgu

Bu ödül; bizi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaran, Aztek Tapınakları ve İskoçya Dağları gibi yemyeşil tarihi yerler hakkında yazmayı seven yazarları ortaya çıkarıyor. Hikayeniz, klasik bir figür olan Napolyon'u kadın olarak anlatan bir sona mı sahip? Ana karakteriniz zaman içinde Vahşi Batı'ya mı gitti yoksa Çinli bir İmparatoriçe olarak reenkarne mi edildi? Tarihi Kurgu ödülü; bize sevilen tarihi figürlerin ya da özgün karakterlerin gözüyle farklı bir zaman diliminde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bir bakışla aktaran hikayeler içindir. Kitap Hırsızı'nı, Benim Adım Kırmızı'yı ve Göremediğimiz Tüm Işıklar'ı düşünün. Hikayeniz buraya uyuyorsa bize tarih dersi verin!

Korku

Bu ödül korku arayan, bizi ele geçiren en kötü kabuslarımızı en iyi şekilde gösteren yazarlar için. İster acımasız seri katil, ister kötü kalpli ölümsüz bir palyaço ya da yayam olsun... Korku ödülü; bizi gerilime sürükleyen ve tit tir titreten tüm hikayeleri kutlar. Bu hikayeler, gerçek sandıklarımızı sorgulamamızı sağlayacak kadar dehşet vericidir. Bu hikayeler, Tepedeki Ev, IT ve Gir Kanıma gibi en derin korkularımızdan beslenirler.

categoryTitleLiteraryFiction

categoryCopyLiteraryFiction

Gizem & Gerilim

Bu ödül, bizi koltuklarımıza sıkıca tutundururken ekranlarımıza yapıştıran yazarları onurlandırıyor. Bir suçu çözüyor ya da bunun olmasını engellemek için zamana karşı yarışıyor olsak da Gizem & Gerilim ödülü; karmaşık kurguları, oynanan büyük oyunları ve çok fazla şüphede bırakan hikayeleri ortaya çıkarıyor. Kayıp Kız, Leyleklerin Uçuşu ya da Kafes gibi bir şey mi yazıyorsunuz? İçimizdeki dedektifi ortaya çıkaran hikayeler için hazırız!

Paranormal

Bu ödül bilinmeyeni ortaya çıkaran yazarları ortaya çıkarıyor. İster geceleri güçlerini gösteren gizemliler olsun, ister geceleri çarpışmak isteyeceğiniz yaratıklar olsun... Paranormal ödülü perdenin ötesinde neler olduğunu gösteren hikayeleri kutluyor. Bu hikayeler gerçek dünyada yaşayan vampiler, kurtadamlar, melekler, şeytanlar, hayaletler ve psişikler gibi açıklanamayan yaratıklar hakkındadır. The Vampire Diaries, Supernatural ve Sabrina the Teenage Witch gibi hikayelerinde canavar yaratan yazarları arıyoruz!

Romantizm

Bu ödül; kalbimizin en hassas tellerine dokunan, duygularımızı alt üst eden ve aşık olmanın inişli-çıkışlı hallerini gösteren en değerli hikaye anlatıcılarını kutluyor. Tutkulu yaz esintileri ve özlem kokan buluşmalardan destansı aşklar ve ruh ikizlerine kadar Romantizm ödülü; özünde aşk ve ilişkileri konu alan hikayelere gidiyor. Geleceğin Zülfü Livaneli'si, Namık Kemal'i ya da Jasmine Guillory'si olmak için gereken her şeye sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Öyleyseniz modern romantizminizin, merkezinde ilgi çekici bir çifti ve duygusal yönden uyandırıcı bir aşk hikayesini anlattığından emin olun.

Bilim Kurgu

Bu ödül; merak duygumuzu uyandıran, yeni gerçekliklere kapı açan, bizi bilinmez diyarlara götüren, ileri görüşlü yazarlara gidiyor. Bilim Kurgu ödülü; merkezindeki bilim ve teknolojiyi kucaklayan hikayeleri ortaya çıkarıyor. Tıpkı Star Trek, Fahrenheit 451 ve Beşinci Mevsim gibi bilim kurgu hikayeleri de yaşadığımız dünya hakkında daha büyük ve farklı düşünmemizi sağlar. İster uzak galaksilerdeki bir uzay operasını ister yakın gelecekteki bir distopyayı ya da yıldızlararası uzun ve macera dolu yolculukları yazıyor olun. Hikaye anlatıcılığınız bizi uzak diyarlardaki bir yolculuğa götürüyor.

Genç Yetişkin

Bu ödül, gençliğini göstererek (ya da içindeki çocuğu yaşatarak) gençlik deneyimine yön veren yazarları öne çıkarıyor. (13-18 yaş arası karakterleri içerir.) İster kaybedilenlerle başa çıkan olsun ister kendini yeni keşfeden ya da lisedeki platoniğine takılıp kalan olsun... Genç Yetişkin Ödülü; doğrudan bir gencin sesini ve büyümenin duygusal zorluklarını yakalayan günümüz hikayelerini ortaya çıkarıyor. İlk aşkları, ilk kayıpları, ilk kavgaları düşünün. Hayatın her alanından yaşımıza ışık tutan, Bir Genç Kızın Gizli Defteri, Sevdiğim Tüm Erkeklere, Yaş On Yedi ve Aynı Yıldızın Altında gibi hikayeleri arıyoruz. Yankı uyandıran gençlik hikayenizi ortaya çıkarın!

How To Enter

Sponsor Hakkında

WEBTOON, 2020 Watty Ödülleri'ni ve her yerdeki içerik oluşturucularını gururla destekliyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen, heyecanlandırıcı, vizyon sahibi, çeşitli içerik oluşturularına ait içeriklere ev sahipliği yapan dijital çizgi roman platformu olan WEBTOON, her hikaye anlatıcısının seslerini duyurmayı hak ettiğini biliyor.

Sadece WEBTOON için yapılan, büyük isimlerden ya da büyük isim olacaklardan en yeni, özgün komedi, aksiyon, fantastik, korku ve daha fazlası için WEBTOON'u ziyaret edin.

Zihninizi meşgul eden hikayeler

How To Enter

Ödüller

Watty Ödülleri, Wattpad'in hikaye anlatıcılığının yıllık kutlamasıdır. Wattys kazananlarının alacakları ödüller

Başarınızı dünyayla paylaşabileceğiniz bir sosyal medya seti,

Wattpad'deki Wattys profilinde tanıtım ve Wattpad'de öne çıkarılma fırsatı,

Kazanan hikayeler, Wattpad Genel Merkezi Onur Listesi'nde sergilenecek,

Kazanan hikayenin kapağına yerleştirilecek bir Wattys kazananı rozeti,

İçerik ve Yaratıcı Geliştirme ekibimizin özel desteği dahil Wattpad Stüdyoları tarafından hikayenizin yayıncılık ve eğlence endüstrisi ortaklarına gösterilmesi için öncelik tanınması.

Yazarların doğrudan Wattpad'de para kazanmalarını sağlayan Ücretli Hikayeler Programı için hikayenin dikkate alınması.

Yazar geliştirme programımız olan Wattpad Yıldızları programı için hikayenin dikkate alınması.

Wattys ödüllendirmesi (veya herhangi bir şey) ile ilgili sorunuz mu var? S.S.S kılavuzumuza göz atın. <S.S.S>

How To Enter

ÖNEMLİ WATTYS TARİHLERİ

Watty Ödülleri başvuruları başlayacak.

13 Temmuz 2020 saat 12:00 EST'de

Watty Ödülleri başvuruları kapanacak.

30 Eylül 2020 saat 23:59 EST'de

Watty Ödülleri Kazananları

4 Aralık 2020'de duyurulacak

Wattys Haberleri

Wattys 2020 ile ilgili en son haberleri ilk siz öğrenin. Wattpad'deki WattysTR profilini takip edin.

Geçen Yılın Kazananları

Geçen yılın kazananlarının sayfasına göz atın. 2019 Watty Ödülleri'ni evine götüren hikayeleri okuyun.

Wattys Podcast Yayınına Yolculuk

Yazar tıkanması mı? Kurgudaki boşluklar mı? İlhama mı ihtiyacın var? Sunucularınız Keely ve Nick de sizinle oradaydı. İki haftada bir yayınlanan Wattys dersinize abone olun.

How To EnterHow To Enter