Sırrını iki kimseden başkası bilmesin
Sen ve Rabbin,
Hz. ALİ. (r.a.)..

Tin süresi 4 ayet ,
لَقَدْ خَلَقْنَا الْاِنْسَانَ ف۪ٓي اَحْسَنِ تَقْو۪يمٍۘ
Andolsun ki biz, insanı En güzel şekilde yarattık..

Haşr Suresi - 21 . Ayet

لَوْ اَنْزَلْنَا هٰذَا الْقُرْاٰنَ عَلٰى جَبَلٍ لَرَاَيْتَهُ خَاشِعاً مُتَصَدِّعاً مِنْ خَشْيَةِ اللّٰهِۜ وَتِلْكَ الْاَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ

Şayet biz bu Kur'an'ı bir dağın üzerine indirmiş olsaydık, onu Allah korkusundan titremiş ve paramparça olmuş görürdün. İşte bu misalleri insanlar düşünsünler diye veriyoruz.


"O (Rabb) ki seni yarattı. Sana düzgün ve ölçülü bir biçim verdi." (İnfitâr suresi, 7. ayet)

Onlardan sonra, namazı zayi eden, şehvet ve dünyevî tutkularının peşine düşen bir nesil geldi. Onlar bu tutumlarından ötürü büyük bir azaba çarptırılacaklardır." (Meryem Sûresi 59)

وَالَّذِينَ هُمْ عَلَى صَلَوَاتِهِمْ يُحَافِظُونَ ﴿٩﴾

MU'MİNÛN-ayet9 (
Dünya, nefsin ve şeytanın tuzağıdır.Onlar, ağızları ile Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar.Ancak, gerçeği yalanlayan nankörlerin hoşuna gitmese de Allah, nurunu tamamlayacaktır.Saff SURESİ 8 AYET

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَÂd kavmine gelince onlar yeryüzünde büyüklük tasladılar ve: "Bizden daha kuvvetli kim vardır?" dediler. Onlar kendilerini yaratan Allah'ın kendilerinden daha kuvvetli olduğunu görmediler mi? Onlar bizim âyetlerimizi bile bile inkâr ediyorlardı. (FUSSİLET 15 Ayet-i )
.

Aşk'ın Züleyhası olmak, Yusuf'un gömleğine dokunabilmek değildir..! Yusuf'un Rabbine Layık olmaktır.....

لا تَحْزَنْ إِنَّ اللَّهَ مَعَنَا
"Üzülme, ALLAH bizimle beraberdir"
  • SECDEDE.! AŞK ALLAH (C.C.).!
  • JoinedFebruary 23, 2018


Last Message
yusuf000006 yusuf000006 Nov 08, 2022 11:16AM
Rum Suresi, 12. ayet: Kıyamet-saatinin kopacağı gün, suçlu-günahkarlar umutsuzca yıkılırlar.Rum Suresi, 14. ayet: Kıyamet-saatinin kopacağı gün, (mü'minlerle kafirler birbirlerinden) ayrılırlar.
View all Conversations

1 Reading List