Herkesten farklı... Bu iki kelime, beni tanımlayan cümle. Aslında sadece beni değil, bütün kitap kurtlarını... Öyle değil mi? Siz de kitap okurken verdiğiniz tepkilerden dolayı tuhaf bakışlara maruz kalmıyor musunuz? 

İnsanlar 'Deli misin?' dercesine bakıyor sana. Siz ne tepki veriyorsunuz bilmem ama ben onlara 'Haklısınız' diyorum. 'Evet haklısınız deliyim. Herkesin akıllıyım diye geçindiği bu dünyada deli olmaktan da utanmıyorum aksine bunu seviyorum'. Kulaklıkları takıp dünyadan ve insanlardan soyutlanmayı, bütün gün boyunca aralıksız kitap okumayı, düşüncelerimi sesli bir şekilde dışımdan söylemeyi ve diğer insanlardan farklı olmayı seviyorum.

Belki de kitap okumadıklarından anlayamıyorlar bizi. Halbuki kitap okumak kadar güzel bir şey var mı ki bu dünyada?.. Varsa bile ben bulmak istemiyorum. Benim düşüncelerime çok benzeyen düşünceleri okumayı, okuduğum karakterle birlikte asla yaşayamayacağım hayatları yaşamayı, onunla beraber gülüp ağlamayı, o kendini rezil ettiğinde onun yerine utanıp kızarmayı... Kısacası bambaşka insanlar olmayı bu dünyadaki hiçbir şeye değişmem.

Benim için kitap okumak bir hobi değil... Hayat! Ve bu zevkten mahrum kalanlara o kadar üzülüyorum ki. Onlar hiçbir şey bilmeden bize değişik gözlerle bakarken muhteşem bir hazineden mahrum kalıyorlar. Tek dileğim...İnşallah bir gün bizi anlarlar. Anlamasalar bile boş yere konuşup o çenelerini yormazlar. Çünkü biz onlar dedi diye 'DELİ' olmaktan vazgeçmeyeceğiz...

-Hayattaki en büyük eğlencesi yazdıklarını defalarca kez okumak olan bir yazar

*Çocuk Gelişimi
*Sosyoloji

~Anaokulu Öğretmeni~


Instagram; alfa_nin_kelebegi https://www.instagram.com/invites/contact/?i=1ts11qfcyn9om&utm_content=8gee7pk

https://1000kitap.com/Yasminiesa
  • Her yerde, Hiçbir yerde
  • JoinedApril 17, 2014


Last Message
yasminiesa yasminiesa Jul 19, 2021 10:40AM
Yeni Bölüm'den Alıntı"Şu ilaçlar yüzünde alamadığım papatya kokusuna en acilinden bir çözüm bulmak lazım Kelebeğim. Delireceğim cidden." diye söylendi sevgilisinin saçlarını yumuşak hareketlerle okş...
View all Conversations

Stories by Kitap Kurdu
K.İ.T. II (İhtilal) by yasminiesa
K.İ.T. II (İhtilal)
'Kökten ve tümden değişim' anlamına gelen İhtilal, cevaplarını bulan soruların en güzel sonucu olmuştu. Yaşa...
ranking #27 in oyun See all rankings
Ruhe Saye'm by yasminiesa
Ruhe Saye'm
Almanca bir kelime olan Ruhe; Hiç kimsenin seni rahatsız edemeyeceği huzurlu ve güvenli bir ortam veya kendin...
ranking #128 in iletişim See all rankings
Elveda Deme Bana -Kısa Hikaye- by yasminiesa
Elveda Deme Bana -Kısa Hikaye-
'Öylesine güzel seviyorum ki seni... Öylesine saf, öylesine derin ve Öylesine değil...' demiş Özdemir Asaf Bu...
ranking #627 in hikaye See all rankings
2 Reading Lists