Zdecydowanie za często uciekam w krainę marzeń i wyobraźni, co niejednokrotnie jest mi wypominane. Używam zazwyczaj zbyt wielu słów w zbyt krótkim okresie czasu, co również nie umyka uwadze spostrzegawczych ludzi - na dobrą sprawę gęba mi się nie zamyka, więc wcale im się nie dziwię.

Przy akompaniamencie francuskich piosenek i pod czujnym okiem nocnego nieba udaję, że potrafię tańczyć, śmieję się do księżyca i słucham historii opowiadanych mi przez wiatr.

Piję gorzką herbatę w towarzystwie literatury, nazywam rośliny i instrumenty ludzkimi imionami i mówię do siebie odrobinę zbyt często.

Wtrącam do przypadkowych rozmów obcojęzyczne słowa i fragmenty wierszy. Niesamowicie irytuję swoim sposobem bycia otaczających mnie ludzi, którzy posyłają mi sztuczne, wyćwiczone uśmiechy.

Dążę do utrzymania porządku w mojej głowie, ale niesforne myśli wciąż szukają z niej ujścia, tworząc ogromny mętlik. Gubię się w nazbyt dużej ilości notatek, szpargałów i rzeczy niekoniecznie mi potrzebnych, wciąż zapewniając, że mam wszystko pod kontrolą.

Daję ludziom ciepło, w zamian otrzymując chłód, obojętność i brak zrozumienia. Szukam wśród nich wciąż bezskutecznie bratniej duszy, z każdym kolejnym dniem nabierając silniejszego przekonania, że takowej na świecie nie ma.

Lgnę do dobrych słów i miłości, zbyt szybko darzę innych zaufaniem i kocham rozmawiać. Staram się być spokojna i opanowana, ale jednak zawsze niepotrzebnie ekscytuję się prozaicznymi, zwykłymi rzeczami.

Chowam się pod kocem przed okrutnością świata, piję gorącą czekoladę latem i zbyt często chodzę boso.

Mówię ludziom o Bogu i chwalę Go każdą chwilą swojego życia, każdym oddechem i każdą myślą. Opowiadam, jaki jest wspaniały, chociaż często nie mam słuchaczy.

Zakochuję się wciąż na nowo w zachodach i wschodach słońca, grudniowych wieczorach, październikach i zapachu jaśminu i bzu.

Gonię słońce po niebie, opowiadam motylom zmyślone historie i wsłuchuję się w muzykę ciszy.
  • w drodze
  • JoinedMay 12, 2016


Last Message
szczegolna szczegolna Oct 06, 2019 06:02PM
Dwa tysiące wyświetleń pod NG... Dziękuję, kochani!Mam nadzieję, że niedługo uda mi się coś nowego napisać, bo na razie ciężko :)
View all Conversations

Stories by Wika
Nasze gwiazdy by szczegolna
Nasze gwiazdy
❝A nasze gwiazdy niech będą nam przewodnikami, żebyśmy nigdy nie zboczyli z tych pięknych ścieżek, które sobi...
ranking #153 in poszukiwanie See all rankings
Morza i oceany by szczegolna
Morza i oceany
❝Jeśli nie zostawimy tego cholernego miejsca, może nas ominąć życie.❞ Trudno uciekać ze świadomością, że nie...
ranking #104 in podróże See all rankings
Pamiętasz? by szczegolna
Pamiętasz?
Tak łatwo zapomnieć. Tak łatwo nie wracać myślami. Tak łatwo zostawić za sobą jakiś próg. O wiele trudniej je...
ranking #162 in młodość See all rankings
13 Reading Lists