,,Never try to teach a pig to sing. You waste your time, and you annoy the pig." -Mark Twain

Prestresovaná deväťnásťročná čaja, ktorá si svoju frustráciu vylieva na nevinných dietkach, ktoré si stále naivne myslia, že sú hviezdy Wattpadu a čítaný príbeh = úžasný príbeh. Našťastie tu je zopár dobrých duší, ktoré sú ochotné riskovať kvôli nim svoje duševné zdravie a dobrý zrak, a sú ochotné bojovať vopred prehratý boj.

Prečo sa vlastne do niečoho takého vôbec púšťam? Lebo mi je smutno sa prizerať, ako československá Wattpad scéna ide do sračiek. Začala sa invázia dvanástok oblečených v croptopoch. Fňuk.

Ak by to niekoho zaujímalo, nie, neprišla som na Wattpad kvôli tomu, aby som kritizovala každý príbeh zaradom. Na Wattpade som už piaty rok, môj prvý účet je stále aktívny, avšak tu nebudem publikovať nič. Z bezpečnostných dôvodov :) Možno mi to neuveríte, ale na Wattpade som publikovala už šestnásť príbehov, pôsobím ako blogerka a lokálna žurnalistka, píšem už desať rokov, takže áno, mám už aké-také skúsenosti.

Aj môj prvý príbeh bola sračka. Ja som však žila ešte v dobe, keď ho čítala len mladšia sestra, lebo som si ho písala do šuflíčka. Dokonca aj prvý príbeh na Wattpade bola hlúposť, aj druhý. No nie som taká zadubená ako poniektoré autorky (a čitateľky) a dám si poradiť. Komu niet rady, tomu niet pomoci, však?

Nie som proti mladým, neskutočne talentovaným autorkám. Som proti gramatickým chybám, klišé a gýču, pornografickým scénam. Ako chcete písať gramaticky korektne, keď ešte neviete vybrané slová? Ako chcete písať niečo originálne, keď ste za celý život prečítali len Psíčka a Mačičku? A ako chcete písať ChickLit príbehy, ak ešte ani nie ste v puberte? Hm, príliš ťažké otázky na nevyspelé hlávky týchto mladých talentov, však?

Prosím, ľudia, majte rozum. A ak je to pre vás len strata času, na Wattpade je plno recenzentov, korektorov, beta-readerov. A kritikov :)
  • Tam, kde nič nie je
  • JoinedDecember 10, 2017Last Message
posol-dobra posol-dobra Sep 27, 2020 09:35AM
Kamaráti, Barborin denník som unpublishla, just so you know. Denník som si naposledy viedla, keď som mala štrnásť a aj som už zabudla, aké to je pekné. Ďakujem, že ste mi pomohli si to uvedomiť, dal...
View all Conversations

Story by dieťa hamburgerov
Čitateľský denník by posol-dobra
Čitateľský denník
Čím sčítanejšia žena, tým vzdelanejšia, krajšia, nebezpečnejšia. Vo vedomostiach je sila! Životom sa nepretlč...
ranking #10 in nonfiction See all rankings