1990 Erzurum doğumluyum. Çocukluğumun bir kısmı Yenişehir semtinde geçtiği süre zarfında, ilk öğretimin ilk iki yılını Necmettin Karaduman'da bir yıl Turgut Özal'da ve diğer kısmını ise Yıldızkent İbn-i Sina ilk öğretim okulunda tamamladım. Liseyi Dedeman AOTM Lisesinde tamamladım. Bu döneme kadar 3 yıl medresede dini ilimlere dair eğitim aldım. Kur'an-ı Kerim, Arapça, Farsça ve Osmanlıca eğitimlerin yanı sıra 10 yaşımdan itibaren 6 yıl boyunca tecvit, ilahiyat, fıkıh gibi ilimler aldım. Lisede iken, Antalya, Muğla ve Kıbrıs gibi kentlerde staj yaptım. İlk olarak atıldığım Turizm hayatımın sonrasında Atatürk Üniversitesinde 2 yıl meslek yüksek okulu okudum. Ardından Aynı üniversite içerisinde 5 yıllık Alman dili ve edebiyatı bölümüne girdim. Lise hayatımla beraber internet teknolojileri alanında eğitimlere katıldım. HTML, PHP, Javascript, css, python gibi dillere hakim oldum. Photoshop, after affect, gibi büyük programların yanı sıra bir çok programda uygulama ve çalışmalar yaptım. TBD'nin öncülüğünde verilen eğitimde ilk ona girmeyi başarıp istanbulda 1 aylık eğitim almaya hak kazandım. Ülke tv, kanal 24 ve A ajans gibi kanallarda canlı yayına katıldım ve bir çok yerel gazetelere konu oldum. 
Edebiyatçı olmam nedeniyle roman, hikaye, masal, makale vb... yazılar yazdım. Bir çok web site, tema, program yaptım. Yabancı dil öğrencisi olmam sebebiyle de bir çok dilde çeviriler yaptım. Ayrıca Türk İşletim Sistemi olan Pardus'ta yaklaşık 2 yıl gönüllü olarak çalıştım. Çeviriler, Uygulamalar ve katkılar yaptım. Pardus viki'de çeviriler, konu anlatımları ve uygulama geliştirme gibi etkinliklere katıldım. Bölümünde kurmuş olduğum Germanistik Club'ün genel başkanlığını yapmaktayım ve bunun adına Bilişimde Farkındalık Eğitimi, Sosyal Medya Eğitimleri vb... verdirdim.

Detaylı bilgiye kişisel sitemden ulaşabilirsiniz.
Sie können über meine persönliche Seite die ausführliche Informationen finden.
Web: http://www.mevlutbakitapan.com/faq/4-1#15
  • Erzurum
  • JoinedDecember 14, 2013Last Message
mevlutbakitapan mevlutbakitapan Oct 03, 2014 07:36AM
Merhaba arkadaşlar, tüm Wettpadcı dostlarıma bir soru yöneltmek istiyorum. Bu yanıt benim üniversitede ele almam gereken bir çalışma için gerekli. Sizce,''Sanat toplum için mi yapılmadır'' yoksa''S...
View all Conversations

Stories by Mevlüt Baki Tapan
Dilim Almanca by mevlutbakitapan
Dilim Almanca
Öyküsel anlatıyla dil öğretiminin mümkün olduğunu ispatlamak amacıyla oluşturulmuş çalışmadır. Öyküsel anlat...
+1 more
Görünmeyen Bilinmez by mevlutbakitapan
Görünmeyen Bilinmez
Hayatın farklı açılardan gözlemlendiği, etraftaki cansız ve canlı varlıkların dilinden, deneyim ve gözlemleri...
Ölüm Dileği by mevlutbakitapan
Ölüm Dileği
Ölüme dair bir özlem dolu kısa öykü
1 Reading List