kkelmeckis

"ama yazgısını yaldızlı çokomel kağıtları gibi
     	tırnaklarıyla düzeltemiyor insan."

kkelmeckis

"ama yazgısını yaldızlı çokomel kağıtları gibi
     tırnaklarıyla düzeltemiyor insan."

kkelmeckis

kimi gün öylesine yalnızdım,
     derdimi annemin fotoğrafına anlattım.
     annem ki beyaz bir kadındır,
     ölüsünü şiirle yıkadım.
     bir gölgeyi sevmek ne demektir bilmezsiniz siz bayım.
     öldüğü gece terliklerindeki izleri okşadım.
     

kkelmeckis

didem madak, ah'lar ağacı.
Reply

kkelmeckis

"ben zaten kızdığımı nadiren belli ederim. teessürümü de hiç göstermem. herkes beni keyfi yerinde, daima gülen biri sanır. işte bunun için yazılarım çok dertlidir. hayatımda gösteremediğim teessürümü yazılarımda gösteriyorum."

kkelmeckis

herkes kendi boşluğunu arıyor.

kkelmeckis

siz buralardan gideli çok şey gördüm geçirdim. çok sokak gezdim sizsiz. varlığını hep bildiğim ama gözardı etmek istediğim sokaklar gezdim. çocuklar gördüm; ayakları çıplak, karınları aç. eh, yapamadım da bir halt, gözlerimi kapadım. sanki kapasam gözlerimi bilmemiş olurum gibi oldu. ama bildim işte, gördüm. unutmak istedim sonra. unutayım diye çabaladım ya aylarca. -unutamadım. sahi bilirsiniz, benim hafıza düşmandır bana. unutmak istediğim ne varsa unutamadım hep. sahi bunu en iyi siz bilirsiniz ya.- 
     rüzgar neymiş onu öğrendim sonraları. sert bir rüzgar esince insanın simasına, kapamak lazımmış o gözleri mesela. yaşadığını hissettirirmiş bu insana. bilir misiniz siz bunu acaba? -bilmezsiniz tabii! öğretmezler bunları insana uzaklarda.- günler geçti susmayı öğrendim, dinlemeyi öğrendim, bir şarkının dizelerinde siz nasıl bulunur bunu öğrendim, okumayı öğrendim, çok okumayı öğrendim. sevda kitapları okudum sonraları. başka sevdalarda sizi aradım. filmler izledim, iki aşığın gözlerinde aradım sizi. mektuplar yazmayı öğrendim. mektuplar yazdım size. göndermedim ama adresinize. mektuplar yazdım size. konuşmadım kimselerle, konuşmadım kimselerle bir sizsizlik kadar.

kkelmeckis

zor zamanlar olur, nasıl çıkarsan içinden omurgan öyle şekillenir.

kkelmeckis

merhaba, çoktan sevdim buraları.