Hüseyin Ayhan, 01.05.1969 Nevşehir İli Ürgüp İlçesine bağlı Başdere Kasabası doğumlu. Gazi Üniversitesi SHMYO Tıbbi Laboratuvar Bölümü'nden mezun olduktan sonra Ankara'da özel polikliniklerde ve Sevgi Hastanesi'nde çalıştı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı'na ataması yapıldı ve burada da bir süre çalıştıktan sonra İstanbul'a tayin oldu. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalıştı. 2003 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yaptı ve 2008 yılında Aksaray iline tayin oldu. 2014 Temmuz ayı itibari ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde çalışmakta olup, halen 'Uluslararası İlişkiler' okumaktadır.
2013 yılında 'Sağlıkta İnsan Gücü' raporunu yayınladı. 2014 yılında 'Sağlıkta İntihar Eğilimine Yönelik' raporu yayınladı. Sağlık Sistemi Sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile ilgili yirmiden fazla sağlık sitesinde yazılar yazdı ve köşe yazarlığı yaptı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan "Sağlık Teknikeri" adlı kitapta sağlık teknikerleri ve sağlık çalışanlarının sorunlarını yazdı.

Kendisini meslek camiasına adamış ve bu camiasının sorunlarını her platforma taşımıştır. Sivil olması gereken sivil toplum örgütlerinin siyasallaştığını, yan ve yandaşçılık yapıldığını düşündüğü için farklı bir ses olarak 2012 yılında Aktif Sağlık-sen'i kurdu. 2012 yılından bu yana Aktif Sağlık-Sen Genel Başkanlığı'nı yapmaktadır. Evli ve iki kız babasıdır.

Bu kitabı beni hayatımın her evresinde destekleyen biricik eşime ve çocuklarıma ithaf ediyorum. İyi ki hayatımda onlar var; onlarsız hayat benim için susuz bir deniz gibi olurdu!
  • Ankara, Turkey
  • JoinedFebruary 10, 2015Last Message

Stories by Huseyin Ayhan
YAZDIKLARIM by hayhan50
YAZDIKLARIM
Sağlıkta,Sağlıkta Dönüşümle başlayan(2003-2015) yılları arasındaki süreçte,sağlık personeli üzerine oluşturdu...
ranking #11 in mobbing See all rankings
EYLÜLÜN SOLDURDUĞU GÜLLER by hayhan50
EYLÜLÜN SOLDURDUĞU GÜLLER
Bu Roman 1968-1980 sürecinde yaşanan siyasi çalkantılar ve bu dönem de dahi durmayan yada durdurulamayan aşk...
ranking #33 in ahlak See all rankings
ÇOCUK BEDEN GELİNLER by hayhan50
ÇOCUK BEDEN GELİNLER
Gülbahar; henüz 12 yaşında çocuk hiç birşeyden habersiz yere çökmüş sesleri odadan gelen sesleri dinliyordu...
ranking #30 in sevgili See all rankings
1 Reading List