Ben, bu dünyadan hiçbir saniyesini bilmeden gideceğim. Gerimde bir şeyler bırakmak istiyorum. Güzel hatta çok iyi şeyler. Baktığım pencereden sadece evleri ya da ağaçları görmüyorum. Kirli elleriyle yaşayan insanların, temiz kalmak için savaşan insanları pes ettirdiğini görüyorum. Ben, tutunan insanlardanım. Nefsime, heveslerime hatta son nefesime hazır bir haldeyim. Bekliyorum, annemin yaptığı yemeğin mideme girmesi gibi bekliyorum. Bu yüzden. Benimle arkadaş olmayın, yazdığım karakterlerde kendinizi bulun. Onlarla konuşun, onlara kendinizi anlatın.

Edebiyatım baya zayıf doğrudur. Azim ile çalışarak devam edersem, ilerde şansım varsa yazar olacağım. Zaten maaşlı bir işte mecbur kaldığım için, edilen onca haksızlık ile hakaretlere karşı sessiz kalmak zorunda olacağım. Evimde bir tencere yemek pişsin diye ama şu olay asla değişmeyecek, cebimde 10 lira olsa bile, ellerini yıkamadan sofraya oturan çocuklara kızmama rağmen onlara jelibon almaya devam edeceğim.

Mutlu insanlar bırakıp, gitmek istiyorum. Derdinize ortak olarak, gitmek istiyorum. Son nefesimi verirken bile gülmek istiyorum. Belki de milyonlarca okunmam yok diye, kitaplarıma bakmıyorsun. Bir gün bakmak istersen, kendini serbest bırak, sadece bir on dakika kadar zaman ayır, kitabımdan sana dost ya da arkadaş olmazsa onu hayatından çıkarabilirsin. Sadece hayatından on dakika istiyorum. Vermeye de bilirsin. Yinede unutma sen, iyi bir insansın. Sağlığına dikkat et. Aileni sev. Dostlarını üzme. Kalpler kırma. Mutlu hayatlar.
  • Hatay Dörtyol
  • JoinedFebruary 28, 2016


Last Message
alieqe alieqe Mar 19, 2021 05:17PM
İyi akşamlar
View all Conversations

Stories by Ali Eğe
Çok Siyah - Az Beyaz by alieqe
Çok Siyah - Az Beyaz
Kim aşık olmamıştır ki, bende oldum. Gerçekten tuhaf ama bir o kadar da heyecan verici bir duyguymuş. İlk baş...
ranking #245 in sigara See all rankings
Az Mavi - Bolca Gri by alieqe
Az Mavi - Bolca Gri
Zaman zaman önce; Mecnun ölmüş, Leyla artık yaşamıyordu. Adam, hiç gitmeyecek gibi kadına aşıktı. Kadın, gide...
Mucera by alieqe
Mucera
Ormanda yaşayan Otacı, eski bir hekimdir. Orman içinde gezinti yaptığı sıra da bir gence denk gelir ve onu or...