Dilara YILMAZ

Zihnim tam bir izbe.

''Hayallerim gerçekleştiremeyeceğim kadar büyüktü.'' der Chritsy Brown ama bilmezdi ki sol ayağıyla koca bir hayali gerçekleştireceğini.
Küçük Prens'le gezegenden gezegene dolaşıyorum bazen ya da Momo gibi içinden çıkılmaz bilmecelerin arasına karışıp geçmişi, geleceği ve zamanı ölçüyorum.
Satranç adlı kitapta ruhumun en derinlerine inmen mümkün çünkü ben bile kendi ruhuma orada ulaştım. Dr. B gibi bir zekâya sahip olmam mümkün değil ama inan bana onun kaldığı o hücrede yaşamak isterdim. Dante ile Araf'ın ortasındayım. Cenneti hak edecek kadar masum, cehennemi dileyecek kadar da cesur değilmişim meğer.
Ve bazen de Dostoyevsiki'nin var ettiği o baltayım, Raskalnikov'un elinde oradan oraya savrulup, bir değil, binlerce kafa yarıyorum ama onun kadar cesur değilim yine de suçumu itiraf edip, sürgün edilmektense o baltayı bir kez de kendim için kullanırdım.

Bir kitap okumuştum zamanında, bir adamın hikayesiydi... Ölmeden önce tüm hayatını anlattığı bir kitap. O kitap bana nasıl sabredilir, nasıl kazanılır onu öğretmişti. Hâlâ daha öğretmeye devam ediyor. Her bir sözcüğünü gururla okuduğum her bir cümlesini ruhumda hissettiğim... Belki de farkında olmadan o kitabı kendime rota edindim haberim yok ama inancımı o kitapta buldum.
Son Konuşma.
Sen her zaman kitaplığımın en güzel kısmında kalacaksın sana her baktığımda hayalimi hatırlayacağım ve sen de bana amacımı hatırlatacaksın. Bana böylesine güzel bir değeri katan yazarı da unutmam mümkün değil. Teşekkürler Randy Pausch...


"Herhangi biri canınızı alabilir fakat inandığınız şeyi asla."
  • Balıkesir, Turkey
  • JoinedDecember 15, 2015


Last Message
Regoliith Regoliith May 19, 2017 10:07PM
Siz karakterlerinize idam hükmü koyun, ben gölgelerimin kelepçesini çözmeye devam edeceğim...D.yılmaz
View all Conversations

Story by Dilara YILMAZ
SESSİZ OYUNCU by Regoliith
SESSİZ OYUNCU
Karanlık sadece siyaha bürünmüş, zorlu insanlara ait bir yerdir. Oradan çıkış yoktur... Oradan kaçış...
1 Reading List