Humanistka, bibliopatka, blogerka. Od kilkunastu lat w blogosferze, od 2010 roku tworzę „Musivum". Teraz sprawdzam, jak moim historiom będzie się żyło również na Wattpadzie.

„Musivum" to zbiór historii, które są samodzielne, a jednocześnie łączą się ze sobą: teksty główne, elementy albumu rodzinnego i ekskursy, czyli drobniejsze historie na boku. Nie wierzę w początki ani końce, chcę opowiadać nie tylko historię od-do, lecz także to, co pomiędzy, wcześniej, później i gdzieś pod spodem. Dlatego na dobrą sprawę żadnego tekstu, nawet ukończonego, nie uznaję za tak absolutnie ukończony - zawsze może się przecież jeszcze coś pojawić. Poza tym eksperymentuję z różnymi formami, więc jeśli ktoś lubi takie klimaty - zapraszam.

Na blogu każdy tekst istnieje osobno, choć jest powiązany tagami ze swoją przestrzenią tematyczną. Na Wattpadzie zamierzam się pobawić też trochę inaczej: do konkretnych zbiorów (tomów) będę włączać różne powiązane ze sobą teksty. Może być zabawnie. Na blogu natomiast, poza zupełnie dowolną kolejnością czytania, czekają też różne dodatki, jak choćby posty rocznicowe.

Jestem wdzięczna za każdy, nawet najprostszy komentarz. A piszę - bo te historie chcą się wydostać z mojej głowy na świat. I mam nadzieję, że zwyczajnie będzie Wam się dobrze czytało.

PS Niektóre teksty mogą się pojawić w kilku zbiorach, bo w każdym mają swoją rolę i coś uzupełniają.

Do okładek wykorzystuję zdjęcia z cudownych Pexels i Pixabay.
  • Szczecin
  • JoinedFebruary 20, 2019


Following


Stories by Ome
Włóczykij polski by Ome_Musivum
Włóczykij polski
Gdy nadchodzi marzec, Michał wyrusza w drogę - przed siebie, gdzie oczy poniosą, jak najdalej od ludzi, od co...
ranking #27 in gender See all rankings
Kumpel i Inny by Ome_Musivum
Kumpel i Inny
Coming out przed najbliższym przyjacielem - to się wcale nie musi skończyć romansem. Za to może się skończyć...
ranking #16 in feminizm See all rankings
Album rodzinny by Ome_Musivum
Album rodzinny
„Album rodzinny" to opowieści o relacjach rodzinnych; wybrane fragmenty, niczym przypadkowo przerzucane...
ranking #4 in homoseksualizm See all rankings
2 Reading Lists