About

Ära eal esinda seda, mida kõik teised mõtlevad, kui see sinu vaatenurgas on vaid hall väärtusetu idee; mõtted väärivad isemoodi käekäiku.

 • Location:
  Pärnu, Estonia
 • Joined:
  4 years ago

Reading Lists


6 Published Works

Featured work.

Meri

Social data: 134 reads. 20 votes. 24 comments.

Description: Meri pühib oskuslikult tolmu soiku vajunud tunnetelt. Meri mäletab, ta säilitab ja, kui kord vaja, meenutab, mis ajas kaotsi läinud.


Other Works by MarisP.
Linnatuled [ootel]

Linnatuled [ootel]

620 47 10

Üks õhtu, mil rikuti reegleid, muutis kõik. Üks öö neoontuledes kinkis neile sihi. Kaks teismelist, kes...

Ilmaratas

Ilmaratas

359 35 12

Kuna jutud on praegu jäänud minevikku...

Deemon (A&A Kirjandusvõistlus)

Deemon (A&A Kirjandusvõistlus)

237 24 5

Completed
Monster (Eesti Keeles)

Monster (Eesti Keeles)

33K 2K 378

Ütleksin, et Whitelane'i äärelinnast paremaks asi ei lähe... kuid siis ma valetaksin. Ma vihkan Whitelan...

#177 in Paranormal
Completed
MarisP commented on Meri - o4


MarisP
Tore, et suutsin abi pakkuda :) Ja aitäh lahkete sõnade eest, suur kummardus. Tähendab tõesti palju selliseid kommentaare lugeda - isegi kui ise oled uhke, võib pugeda kahtlus põue, et midagi uut, mida proovid kirjutades ei ole tegelikult sama hea teistele, kui sulle endale paistab. Armas on kindlustavaid sõnu lugeda. :)
   
   Loodetavasti homme (täna?) õhtuks saab uue osa üles, enne kooli vähemalt natukenegi tegutseda veel (äkki jään jälle seal koormusesse lõksu ja ei suuda kirjutada). Parem hoida kinni hetkest kuni see kestab, kas pole nii? :)
MarisP commented on Meri - o4


MarisP
Ma olen kirjutanud nüüd mõlemal viisil, esimeses kui ka kolmandas isikus (kardan, et teises isikus ma katsetama lähitulevikus veel ei hakka). Ma leian, et kolmandas isikus on kuidagi mugavam, kuna sa saad juttu edasi viia nii paljude inimeste abiga. Näiteks kui üks tegelane variseb vaimselt kokku, siis järgneb ju põhimõtteliselt paigalseis. Kolmandas isikus on aga teisi tegelasi, kes aitavad jätkuda, kuna sa ei takerdu ühe tegelase peas toimuvasse negatiivsusesse. Ehk annab kolmandas isikus kirjutamine rohkem paindlikkustki. Ma varem kartsin, et ei oska kirjutada kui ainuüksi jutustaja ja ennast väljas hoida (mida ma tegelikult siiani ei tee, mu enda hääl on liiga tugevalt kostuv kirjeldustes), aga see paistab töötavat vägagi sujuvalt. Siiani. Ehkki on parim variant ikka leida, mis kindlale loole istub. Mõni lihtsalt nõuab kolmandat isikut, nagu minul selle jutuga juhtus. 
   
   Aga ka kolmandas isikus kirjutamine võib olla erinev - minul on selline variant, kus see siiski keerleb ühe inimese ümber peamiselt ja mina vaatan tema elu kõrvalt. Teine variant oleks see, et ma lahkun ühe juurest, et jutustada teisest. Kui see nüüd just asju selgemaks tegi.
   
   Aga kindlasti ei oska ma täiesti kindlat vastust anda selle koha pealt. Seda saan ma arutada paremini, kui ma selle jutuga lõppu kord jõuan. On see ju ometi mu esimene kord. Süžee ja tegelaste areng alles hakkavad tulema. Eks me näe :)
   
   Nad saabuvad, kindlasti, anna neile veel aega ;) Ja kui nad tulevad siis ikka korralikult. Ma juba omaette lasen südamel valutada ja suunurkadele annan võimalust naerust valutada põhinedes algsetele andmetele ja ideedele. Kuid neil on veel pikk tee käia ning palju veel läbida. Sea end valmis ;)
   
   Kallid ja Naerunäod!
MarisP commented on Meri - o4


MarisP
Esmalt pean mainima, kui meeletult super oli seda kommentaari lugeda! Ma lugesin seda päeva jooksul korduvalt, kuid töö juures oli wattpadiga probleeme, kahjuks, seega vastata saan alles nüüd.
   
   Ma tänan su kommentaari esimese lõigu eest, kuna ma ei mõistnud ausalt, et midagi sarnast teen, kuid peatükki üle lugedes mõistsin, millest sa rääkisid. Paistab, et ma suutsin lõpuks saavutada, mida olen juba aastaid - oma stiili leidmine. Ja mulle teeb ainult head meelt, et see sulle meeldib :) 
   Osaliselt on filosoofiline osa seotud sellega, et see ala pakub mulle palju huvi ja ma plaanin seda ainet see aasta koolis nautida ning vabal ajal ehk lisagi uurida teistest allikatest - filosoofia on ju ometi erinevate küsimuste uurimine, kuid nende vastuste kontrastide loomine. Vähemalt minule. Teisalt aga sellega, et see aitab avastada ja leiutada ning sõnadega vabadust nautides mängida. Ehk see ongi minu jaoks filosoofilisuse võlu - sõnamäng...
   
   Ja ma tänan sind su tagasiside eest tegelaste kohta. Tõesti, Aaron ja Leslie on veel liiga verivärsked, et tõelist pilti neist luua, kuid anna aega ja nad jõuavad ka kohale, kirevates värvides ja karjudes "Me oleme saabunud!" Eks kõik lood viivad lahtised otsad mingil hetkel kokku, seega aega on veel nende kiirete asjade üle pea murdmiseks :D
MarisP commented on Meri - o4


MarisP
Ja mina olen see, kes hästi kirjutab? Kas sa lugesid, mida sa just kirjutasid? Täiesti kade siin praegu :D Ja kui sa tahad teada, kes neid jälitas, siis praegu selle informatsiooni jagamine teeks selle lihtsalt ... magedaks edasi lugemiseks, kas sa ei arva?
   Aga aitäh, taas :) Sa oled väga armas :)