Yaşamak basit bir oyun değil. Hayat bir oyun olsa dahi düşünüldüğü kadar kolay değil. Evet büyük ve muazzam bir oyun oynuyoruz. Aslında oyundan ziyade uzun kavramından daha uzun bir yolda ilerliyoruz. Herkes meşgul, kimisi müzisyen, kimisi asker/polis,kimisi bahçıvan ve bu böyle sürer gider. 

Peki ya biz? Bilinmeyen bir adresi gösteren basit bir tabela mı? İnanın bana dostlar bilinmeyenden ziyade gönül adresimize çıkan yolları gösterebilseydik, şuanda bu kadar kaybolmazdık!

Bu yazının burada ne işi var diyebilirsiniz lakin ben kitap yazıyorsam ve burası da ona açılan bir kapıysa size hangi adreste olduğunuzu belli etmem gerekir.

Ben yirmi yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Benim dünyaya olan bakış açım santim santim savaştır. Başarmak için insanların birbiriyle olan rekabetin içerisinde aslında en mühim olanın iç dünyamızda ki savaşın kendisi olduğuna inanırım. Böylelikle en büyük ve kaybedilmeyecek başarının bu savaşın neticesi olduğudur.

Düşünsenize mal mülk her şey tamam. Lakin kendisini bulamamış ve sessizce ölüme kucak açıyor. Elbette ki ölüm kaçınılmaz ve her canlı ölümü tadacaktır. Ama ölmek için yaşamıyoruz, en güzel yerde en büyük başarılarla insanlığı taçlandırmak için yaşıyoruz. Burası imtihan yeri tabi ki de kusursuz ve sonsuz mutluluk kavramı bu dünyaya sığamayacak kadar büyük.

İşte tamda bu yüzden yazıyorum. Kalplere dokunmak ve kalbimden izler taşıyan yazıları okuyarak sizlerin kalbime dokunması. Bu benim kendi iç savaşımın neticesi mi yoksa başlangıcı mı bilemiyorum lakin beni ben yapan en büyük olgulardan bir tanesi olduğu açık.

Kendinize bir iyilik yapın. Mutluluğu avuçlarınızda kaybetme korkusu yüzünden sıkıp heba etmeyin. Onu bağrınıza basın...
Benim yazdıklarım ve yazacaklarımı gönlümde taşıdığım gibi...
  • Bolu
  • JoinedJanuary 8, 2016


Last Message
Kalbedair Kalbedair May 12, 2017 12:25PM
Yazmak insanın öz parçalarını kağıda aktarması ve kalemin huzurundan bir parça almaktır.
View all Conversations

Stories by Tuğba Kuşcu
İlk Davam: Kuyu Prensesi by Kalbedair
İlk Davam: Kuyu Prensesi #97 in Mystery / Thriller
Karanlık bir zamanın bilinmeyen sokaklarında ilerlerken korkunç bir kaza olur. Amerika da eğitim almış bir dedektif olan genç delikanlı, işini yapmak için Türkiyeyi ana vatanını seçmiştir. Geldiği akşam ağlayan bi...
AFİTAB by Kalbedair
AFİTAB #556 in Romance
Anlaşılması zor bir acının sürekliliğinde hep taze yaralarla yürüyen iki insan. Kırgınlıkları belki hüzünleri onları bu hale getirdi. Zamanın durgunlaştığı bir aralıkta: Bir gecede iki zorlu hayatın çakışmasıyla h...
KÖKEN by Kalbedair
KÖKEN General Fiction
Ailesini kaybeden bir delikanlının öfkesiyle, özlemi arasındaki gelgitleri anlatan farklı bir dünyanın hüzün kokan sokaklarında gezinişi. O sokakta gezinirken karşılaştığı ve belki de babasının yerine koyacağı bir...