Widzisz ją? Tę, która właśnie zanurzyła się w lekturze jakiejś grubszej książki. Może to przygodowa, obyczajowa lub science fiction albo ewentualnie kryminał? O, już wiem, pewnie fantasy, ten gatunek lubi najbardziej. Siedzi z głową w chmurach, założę się, że wymyśla jakąś scenę lub postać. A potem przeleje swoje myśli na papier... Hm, tak właściwie, to nie do końca, do Worda. Może potem to gdzieś wstawi? Opublikuje? Wiesz, możliwe, że trochę czasu minie, nim to zrobi. Lubi wszystko dopracować, nie chce, by coś brzmiało zbyt sztucznie.
Co mówisz? Ach, też piszesz? I to w tematyce, którą ona akurat lubi? Świetnie, jeśli lubisz szczere i rozbudowane opinie, to możesz jej podesłać tytuł, może rzuci okiem? Może porzuci czytanie po jednym rozdziale, a może stanie się wierną czytelniczką? A jeśli tak... Albo zakocha się w twoim dziele, będzie się rozpływać pod każdym rozdziałem, albo skrytykuje, spróbuje poradzić. Jeśli oczywiście odróżniasz krytykę od hejtu, bowiem jeśli tak nie jest, stwierdzi, że nie ma sensu marnować czasu na wykłócanie się z dzieckiem (i nie mam tu na myśli osoby liczącej sobie tyle i tyle lat, ona sama nie posiada ich zbyt wiele, chodzi mi tu o osobę o mentalności rozpuszczonego bachora), które nie potrafi zrozumieć, że nie wszystko jest idealne.
Czym jeszcze ta dziewczyna się interesuje? Cóż, jeśli cię to ciekawi... Lubi podłubać w Gimp'ie, w grafice siedzi jakieś półtora roku, ale nadal uważa, że wiele jej brakuje do perfekcji. Czasami w coś pogra, obejrzy jakieś anime, lubi rozmawiać - nawet od zwykłego "Hej! Co tam?" może zacząć się ciekawa dyskusja, o ile tylko w odpowiedzi nie będzie "A nic. A co tam?".
No, to chyba tyle, wybacz, że uciekło ci tyle twojego cennego czasu... Hm, co mówisz? Ach, pytasz, jak ta dziewczyna się nazywa? Może sama ci to powie? Właśnie idzie w tę stronę.
- Hej, jestem Ardentia, pełne nazwisko - Lunaris "Sauron" Ardent - oznajmiła, wciąż ściskając książkę. - Możesz mi mówić Ardi, Ardia czy co tam ci wpadnie do głowy.
  • Gdzieś poza czasem i przestrzenią...
  • JoinedSeptember 28, 2016Stories by Ardentia
Miasto Przeciwieństw [zawieszone] by Ardentia
Miasto Przeciwieństw [zawieszone]
Artes. Dla jednych wspaniałe miasto, w którym czuli się wręcz jak bogowie. Dla innych symbol ich upokorzenia...
ranking #44 in przeciwieństwa See all rankings
Notatnik z księżyca by Ardentia
Notatnik z księżyca
Na niewidocznej z Ziemi stronie księżyca siedziała dziewczyna. Na jej kolanach leżał niebieski notatnik, któr...
ranking #405 in księżyc See all rankings
Lodowate Piekło by Ardentia
Lodowate Piekło
Wspomnienia przychodzą nieoczekiwanie. Im bardziej chcemy o nich zapomnieć, tym bardziej utrwalają się w nas...
ranking #401 in nauka See all rankings
3 Reading Lists