Hellspace: Piekło kosmosu

Hellspace: Piekło kosmosu

1.8K Reads 47 Votes 22 Part Story
Artur Tojza By ArturTojza Updated Aug 05, 2017

Prezentuję wam moją zmorę, która w końcu doczekała się zakończenia. Przynajmniej częściowego. "Piekło kosmosu" powstało pierwotnie jako 60-cio stronicowe opowiadanie w 2005 roku, zaś jej szkice zacząłem tworzyć w 2004. Inspiracją do napisania tej książki były dwie gry - Freespace 2 oraz Homeworld: Cataclysm, które uwielbiam. Początkowo publikowałem ją na forum gildii mojej drużyny z OGame, potem na forum samego OGame. Niestety w 2006 doszło do poważnej awarii mojego komputera i książka przepadła. Zacząłem ją na nowo pisać w 2007, o wiele bardziej rozbudowaną o elementy na które zwrócili mi czytelnicy z OGame. Nie był to jednak koniec katorgi bo w 2009 wszystko musiałem pisać niemal od początku, gdyż jeden z modów forum skasował temat, a ja czułem się zmęczony pisaniem tego potworka. W 2014 książka była niemal skończona, jednak z przyczyn prywatnych ją porzuciłem, nadal nie dając zakończenia, które odraczałem coraz bardziej. Teraz po tylu latach w końcu je napisałem.
 
 "Piekło kosmosu" od początku było pomyślane jako trzytomowa seria, jednak z czasem tak się rozrosła, że musiałem całość jeszcze mocniej podzielić. To zwykła opowieść militarna o walce z tajemniczym najeźdźcą zagrażającym galaktyce. Wiem, że zalatuje Mass Effectem, ale nim nie jest, do tego powstała dużo wcześniej i w praktyce rozbudowała się tylko o opisy ras, kultur i kilka lokacji. Motorem napędowym, z którym należy kojarzyć moją pracę jest tylko i wyłącznie Freespace. To on był główną inspiracją i zaczerpnąłem z niego kilka elementów jak napęd podprzestrzenny czy działa strumieniowe. Zresztą kto jest fanem tej gry zauważy sporo podobieństw już w samym prologu tej opowieści względem intra pierwszej części gry. 
 
 Zatem osoby odporne na pewną dawkę naiwności i głupoty, nie zważający jakoś szczególnie na prawa fizyki, a lubiący klasyczne, wojenne kino Science Fiction, zapraszam

 • artur
 • arturtojza
 • hellspace
 • kosmosu
 • military
 • piekło
 • science-fiction
 • tojza

No comments listed yet.